Legnica: Otwarto oddział rehabilitacji kardiologicznej

Karolina Kurczab, BT | Utworzono: 2018-11-28 21:25 | Zmodyfikowano: 2018-11-28 21:25
A|A|A

fot. Agata Rojewska

Zdaniem kardiologów, wypisanie pacjenta po zawale bez odpowiedniego przygotowania jest błędem. - Ten oddział zapewni pacjentom potrzebną rehabilitację. Zdobędą tam wiedzę, która zminimalizuje ryzyko powrotu na oddział kardiologiczny w przyszłości - wyjaśnia dr Krzysztof Szymczak

- Oprócz zaleconych leków będzie miał zindywidualizowaną terapie, proces edukacji radzenia sobie ze stresem. W jaki sposób poradzić sobie ze zgubnymi nałogami, jak przygotować potrawę tak, aby nie była dla niego zabójcza. Będzie rehabilitowany czyli będzie przywracana jego wydolność fizyczna do stanu sprzed zawału.

Jak wyjaśniła dyrektorka szpitala Krystyna Barcik, kontrakt z NFZ na ten oddział jeszcze nie został podpisany i póki co koszty leczenia pacjentów będzie pokrywał szpital z własnego budżetu. 

- Mimo wszystko będziemy próbować w kolejnym konkursie - tłumaczy dyrektor szpitala Krystyna Barcik:

- Każdy nowy oddział, który pomaga w leczeniu pacjentów jest dla nas cenny i na pewno przyczyni się do tego, żeby pacjenci byli kompleksowo u nas obsługiwani i nie musieli na rehabilitacje jeździć poza Legnicę, tylko nawet przez korytarz mogą przejść i być nadal leczeni.

To nie wszystko, dziś otwarto rehabilitację kardiologiczną, a w przyszłym roku mają otworzyć onkologię kliniczną, która będzie dopełnieniem dwóch pozostałych oddziałów onkologicznych i pozwoli pacjentom również leczyć się w Legnicy.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama