Kolejny nowy kolarz w kontynentalnej grupie z Polkowic

PP/materiały prasowe | Utworzono: 2018-12-04 20:20 | Zmodyfikowano: 2018-12-04 20:20

- Moja rola w zespole będzie oczywiście uzależniona od tego, czego będzie ode mnie wymagało kierownictwo, ale jeśli o mnie chodzi to chciałbym się specjalizować w wyścigach klasycznych, rozgrywanych w pofałdowanym terenie. Właśnie na takiej trasie zdobyłem tytuł Górskiego Szosowego Mistrza Polski młodzieżowców, co jest dotychczas moim największym sukcesem. Runda była wtedy ciężka, ale miała też fragmenty bardziej płaskie, co mi odpowiadało i co wykorzystałem. Byłem też 4. w młodzieżowych mistrzostwach kraju w Świdnicy, gdzie też trzeba było się zmierzyć ze sztywnymi, ale nie aż tak długimi podjazdami - mówi Stanisław Aniołkowski.

Poza tymi osiągnięciami, Stanisław Aniołkowski może się również pochwalić m.in. zwycięstwem etapowym i drugim miejscem w najbardziej prestiżowej polskiej etapówce dla juniorów, La Coupe du Président de la Ville de Grudziądz (2015).

- Stanisław Aniołkowski to zawodnik o ogromnym potencjale, trzeba go tylko z niego wydobyć – mówi Piotr Wadecki – Wierzymy, że w naszej ekipie, w której będzie miał zagwarantowane wszystko, co potrzeba do kolarskiego rozwoju, wskoczy na kolejny poziom - dodaje dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

21-letni zawodnik ma przed sobą jeszcze jeden rok w kategorii U23. Ostatnie dwa lata Stanisław Aniołkowski spędził w grupie Hurom.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.