Kacper Walkowiak będzie się ścigać w kolarskiej grupie z Polkowic

PP/cccsport.eu | Utworzono: 2018-11-13 18:50 | Zmodyfikowano: 2018-11-13 18:50

- W sezonie 2019 stawiam na zebranie jak największego doświadczenia i pomoc chłopakom na trasie, byśmy jako zespół mogli osiągnąć wiele ciekawych wyników. Dobrze czuję się w jeździe drużynowej na czas, ale indywidualnie też potrafię osiągnąć niezły rezultat. Myślę, że dysponuję też niezłym finiszem. Do poprawy na pewno jest jazda po górach i włożę sporo pracy w to, by podczas ciężkich wyścigów móc wyprowadzać kolegów z zespołu na czołowe lokaty – mówi Kacper Walkowiak.

- Kacper trenuje w akademii Michała Kwiatkowskiego w Toruniu pod okiem znakomitych ekspertów, m.in. trenera Tomasza Owsiana, ojca naszego kolarza Łukasza Owsiana, który podpisał kontrakt z grupą World Tour. Możemy zatem być pewni, że był prowadzony z głową i jest dobrze przygotowany, by przejść do kategorii U23 – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Kacper Walkowiak to mistrz Polski juniorów młodszych i brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów w jeździe parami. W swojej dotychczasowej przygodzie z kolarstwem kilkukrotnie otrzymywał powołania do reprezentacji Polski na Puchary Narodów, takie jak Gent-Wevelgem, Paryż-Roubaix, czy też Course de la Paix Juniors.

Kacper Walkowiak podpisał z CCC Development Team Polkowice dwuletni kontrakt.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.