Zespół Cuprum postraszył rywali z Jastrzębskiego Węgla

Robert Skrzyński | Utworzono: 2018-12-13 07:00

Zespół Cuprum sprawił niespodziankę zdobywając punkt w spotkaniu z Jastrzębskim Węglem. W pierwszym secie dobrze grał Jakub Ziobrowski. Dzięki temu drużyna z Lubina uzyskała przewagę, ale zespół z Jastrzębia zdołał odrobiĆ straty. Ostatecznie dzięki dobrej grze Damiana Borucha i Ziobrowskiego zawodnicy Cuprum wygrali 25:23.

Drugi set to dużo lepsza gra gości. Bardzo dobrze spisywali się Dawid Konarski i Grzegorz Kosok. Cuprum starało się odrobić straty, doprowadziło do wyniku 14:15, ale Jastrzębski nie dał sobie odebrać prowadzenia i pewnie zwyciężył 25:19.

Trzecia partia to ponownie bardzo dobra gra Konarskiego. Jastrzębianie prowadzili już 11:5 i nie pozwolili drużynie Cuprum odwrócić losów rywalizacji triumfując 25:20.

Zespół z Lubina jednak się nie poddał. Potrafił wygrać czwartego seta 25:21 dzięki świetnie grającemu Masahiro Yanagidzie.

Ale już w tie-breaku górą ponownie byli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Wygrali tę partię 15:9 i cały mecz 3:2.

Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:23, 19:25, 20:25, 25:21, 9:15)

Cuprum: Grobelny, Toobal, Smoliński, Marcyniak, Yanagida, Ziobrowski, Gruszczyński (libero) oraz Boruch, Gorzkiewicz, Wachnik, Patucha.

Jastrzębski: Lyneel, Kosok, Konarski, Fromm, Kampa, Hain, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Rusek, Wolański.