Sensacja w Warszawie. Turów przegrał z Polonią 2011!

| Utworzono: 2010-01-27 21:39 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Wstyd i kompromitacja. Tylko tak można opisać grę zgorzelczan w Warszawie. Zbudowana za nieporównywalnie większe pieniądze ekipa Turowa została upokorzona przez zawodników, którzy w tym sezonie w większości debiutują na parkietach PLK.

Walcząca o utrzymanie w lidze Polonia pokazała charakter, wolę walki i ambicje. Czyli dokładnie wszystko, czego zabrakło koszykarzom Andreja Urlepa. Przyzwoicie zaprezentowali się tylko Michael Wright i Robert Witka. Pozostali zawodnicy zagrali żenująco słabo.

Sensacją zapachniało już w pierwszej kwarcie, w której zespół ze stolicy szybko objął prowadzenie i w pewnym momencie prowadził już nawet różnicą 13 punktów. Wydawało się, że to tylko chwilowe. Że Turów zaraz znajdzie swój rytm i wszystko wróci do normy.

I rzeczywiście wicemistrzowie Polski zaczęli odrabiać straty. Drugą kwartę zgorzelczanie wygrali różnicą sześciu, a trzecią dwóch punktów i po 30 minutach było 56:54 dla Polonii.

W czwartej kwarcie po raz pierwszy na prowadzenie wyszedł Turów, który grał bardzo słabo, ale na niezbyt mocną kadrowo ekipę ze stolicy wystarczało. Do czasu. Końcówka należała do gospodarzy. Świetnie grali młody Dardan Berisha i doświadczony Rafał Bigus, którzy rzutami trzypunktowymi przechylili szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny. Berisha i Tomasz Śnieg udowodnili, że ich powołania do reprezentacji nie były przypadkowe.

A Turów pokazał, że do walki o najwyższe laury gotowy jeszcze nie jest. Zgorzelczanie zlekceważyli przeciwnika i zostali surowo ukarani. Przegrali z jedną z najsłabszych drużyn w lidze. Dla zespołu z aspiracjami mistrzowskimi to kompromitacja.

Polonia 2011 Warszawa - PGE Turów Zgorzelec 83:76 (29:19, 13:19, 14:16, 27:22)

Polonia 2011: Warszawa: Dardan Berisha 17, Tomasz Śnieg 15, Rafał Bigus 14, Leszek Karwowski 13, Jarosław Mokros 10, Piotr Pamuła 6, Marcin Dutkiewicz 5, Łukasz Wilczek 2, Przemysław Lewandowski 1, Marcin Kolowca 0, Adam Linowski 0.

PGE Turów Zgorzelec: Michael Wright 21, Robert Witka 16, Ronald Thompson 9, Brandon Wallace 9, Krzysztof Roszyk 6, Adam Wójcik 4, Bartosz Bochno 4, Justin Gray 3, Michał Chyliński 2, Konrad Wysocki 1, Chris Johnson 1.