Nie Było Grane: Marianne Faithfull, Thalia Zedek, Ty Segall, Neil Young

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2018-12-21 20:00 | Zmodyfikowano: 2018-12-21 20:00
A|A|A

Nie Było Grane 22/12


I tak 54 lata temu świat usłyszał o Marianne Faithfull, jednej z bardziej charakterystycznych artystek ostatniego półwiecza.


Na wydanym w listopadzie albumie „Negative Capability”, Marianne Faithfull wraca do swojej pierwszej piosenki, znajdując przy tym miejsce dla Dylana, Cave'a, jego współpracowników i rozliczenie z ...?
O tym m.in. dziś posłuchamy, sprawdzając przy okazji jak prezentuje się zawartość i goście wzbogacający najnowszą propozycję Thalii Zedek. Wokalistki i gitarzystki, której artyzm oraz głęboki i zdarty przez życie głos lokują się blisko wspomnianej Faithfull, choć niestety są zdecydowanie mniej rozpoznawalne.


Nie Było Grane czyli sludge, doom, indie, shoegaze, alternatywa, eksperymenty i proste piosenki - Radio Wrocław Kultura, środy 21.00 - 23.00 (powtórka w sobotę od 17.00)!


Powróci Ty Segall – dziś z obiecanym, krótkim wprowadzeniem Henry'ego Rollinsa i muzyką Lennona, Grateful Dead i Funkadelic. A co do spuścizny George'a Clintona, w ramach urodzin przypomni się Mike Watt i jego wersja „Maggot Brain”.


Będziemy też oceniać popisy oratoryjne i aktorskie, tak Bruce'a Springsteena jak i Daryl Hannah – chociaż w tym ostatnim przypadku raczej skupimy się na sztuce, konkretnie przygotowanej przez Hannah okładce albumu „Songs for Judy”.
A na pytanie – Skąd taki tytuł? – odpowiedzi w sobotnie popołudnie w Radiu Wrocław Kultura postara się nam udzielić jej mąż, Neil Young.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama