Ślęza Wrocław lepsza od CCC Polkowice w derbach

Wojciech Klich, PAP | Utworzono: 2018-12-22 22:22 | Zmodyfikowano: 2018-12-22 22:23
A|A|A

Pierwsza kwarta upłynęła pod znakiem dobrej defensywy z dwóch stron. Zarówno polkowiczanki jak i podopieczne Arkadiusza Rusina miały problemy ze sforsowaniem rywalek. Ostatecznie lepiej poradziły sobie mistrzynie Polski, które na drugą kwartę wychodziły z czteropunktowym prowadzeniem.

Polkowiczanki przyzwyczajone do prowadzenia gry kontrolowały spotkanie. Wrocławianki rzadziej od rywalek kończyły akcje celnymi rzutami, dlatego po dwóch kwartach to CCC prowadziło 31:23.

Trzecia odsłona to znów powrót do równej walki. CCC jednak i tę kwartę wykorzystało do powiększenia przewagi. Kosztowało to jednak polkowiczanki wiele przewinień, co zemściło się w ostatnich fragmentach spotkania. Ślęza ruszyła do odrabiania strat, i w krótkiej chwili dogoniła rywalki na 3 punkty. CCC nie mogło grać ostro, ponieważ każdy faul kończył się rzutami osobistymi. Podopieczne Arkadiusza Rusina mądrze to wykorzystywały i ostatecznie zwyciężyły 54:51.

Dla polkowiczanek była to pierwsza porażka w bieżącym sezonie ligowym. W tabeli wciąż jednak prowadzi CCC z dorobkiem 21 punktów, Ślęza jest na miejscu piątym i do liderek traci dwa oczka.

CCC Polkowice – 1KS Ślęza Wrocław 51:54 (13:9, 18:14, 14:12, 6:19);

CCC Polkowice: Temitope Fagbenle 19, Tiffany Hayes 10, Jasmine Thomas 9, Agnieszka Kaczmarczyk 4, Weronika Gajda 3, Dominika Owczarzak 3, Lynetta Kizer 3, Johannah Leedham, Styliani Kaltsidou;

Ślęza Wrocław: Sydney Colson 13, Taisiia Udodenko 12, Cierra Burdick 8, Marissa Kastanek 8, Terezia Palenikova 7, Karina Szybała 3, Daria Marciniak 3, Lea Miletic, Agata Dobrowolska.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama