Co za widok. Zamiast kamienicy... szkielet! Spektakularny remont w centrum Wrocławia [ZOBACZ]

Radosław Bugajski | Utworzono: 2018-12-31 08:50 | Zmodyfikowano: 2018-12-31 08:50
A|A|A

zdjęcia: Andrzej Owczarek, Tomasz Walków, zdjęcia archiwalne: FOTOPOLSKA.EU

ZOBACZ: Tak będzie wyglądała dawna kamienica na Wyspie Słodowej [WIZUALIZACJE]

Kamienica Wyspa Słodowa 7 to nieruchomość położona w centrum miasta, na terenie Wyspy Słodowej, otoczonej rzeką Odrą, w pobliżu Ostrowa Tumskiego, Rynku i Uniwersytetu Wrocławskiego. Budynek został wybudowany w 1845 r. i składał się z 20 lokali mieszkalnych. Powierzchnia użytkowa budynku to ok. 1498 mkw.

Nieruchomość zabudowana dwubryłowym, czterto- i sześciokondygnacyjnym budynkiem, wpisanym do Gminnej Ewidencji Zabytków Miasta Wrocławia. Położona na terenie, dla którego miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy Bolesława Drobnera oraz Wyspy Słodowej i Wyspy Bielarskiej (uchwała Rady Miejskiej Wrocławia nr XLVII/1419/10) ustala następujące przeznaczenie: pracownie artystyczne, biura, obiekty kongresowe i konferencyjne, hotele, usługi drobne, handel detaliczny małopowierzchniowy, obiekty kształcenia dodatkowego, gastronomia, rozrywka, drobne usługi rozrywki, obiekty upowszechnienia kultury, produkcja drobna, wystawy i ekspozycje.

INFORMACJE OGÓLNE:

Budynek wybudowany w 1845 r.
W budynku jest 20 lokali mieszkalnych
Numer kat. 128/2013
Ulica: Wyspa Słodowa
Numer domu: 7
Dzielnica: Śródmieście
Obręb: plac Grunwaldzki
Powierzchnia użytkowa budynku: ok. 1498 mkw.
Rodzaj nieruchomości: nieruchomość zabudowana

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~gosc
2019-01-08 08:11:40
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: -6
no i tak powstaje oszustwo i zabytek na zewnatrz
~awer
2019-01-05 20:57:53
z adresu IP: (207.189.xxx.xxx)
Ocena: 3
Świetne!
~Tom
2019-01-03 21:45:27
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ciekawe jak będzie z tymi startupami i działalnością kulturalną. Oby sam biurowiec nie pozostał po jakimś czasie.
~Limon
2019-01-03 04:28:31
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -3
Żeby było jasne.. ten pomysł jest żałosny...
~Limon
2019-01-03 04:27:22
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -5
Trzeba było od razu 50 galerie handlową pierdyknąć.. Wyspa słodowa jest dla młodych ludzi nie dla pierdzieli z kasą...fuck off
~Grzegorz
2019-01-02 13:26:21
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 2
Konserwator zajmuje się ochroną obiektów w rejestrze i na liście. Ten nie jest. Nie prezentuje zresztą sobą przesadnej wartości. Ot przyzwoita architektura typowa dla epoki. Nowy projekt jest mocno przeciętny. Noe ma się niestety czym chwalić. Pisanie o spektakularności świadczy raczej o braku obycia.
~Gaja
2019-01-01 23:15:59
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 6
Podobnie wygląda,dawny pałac, tylko bardziej okazale na ul. Werzbowej 15 przerabiany na hotel. jako ciekawostka to przed wojną był tam 'burdel' dla niemieckich oficerów.
~PZU gmach
2019-01-01 13:30:40
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: -9
No tak architekturę przed 1945 sie zachoruje a Polska sie burzy? Przypadek?
~////
2019-01-01 03:26:09
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 1
Gdzie jest konserwator?
~wola
2018-12-31 17:58:13
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 2
profanacja stylu architektonicznego miasta - gdzie fasada budynku z 1845 roku? Gdzie architekt miejski????
~Wydmuszka
2018-12-31 17:10:13
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 4
Nie taniej było od podstaw wybudować, zachowując kopie elewacji? A co z resztą budynków z tych starych zdjęć, zostaną odbudowane?
~Metro
2018-12-31 13:31:49
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 3
Tak remontowano Biały Dom .
~A co to za remont?
2018-12-31 12:37:12
z adresu IP: (91.102.xxx.xxx)
Ocena: -7
Została sama skorupa a w środku postawią konstrukcję z żelbetu. Jak zwykle konserwator spisała się na medal. /sark