Basket Liga Kobiet. Dreszczowiec Ślęzy Wrocław, pewne zwycięstwo CCC Polkowice

Wojciech Klich, PAP | Utworzono: 2019-01-26 21:53
A|A|A

To miał być łatwy i prosty mecz. Tymczasem kibice we Wrocławiu obejrzeli dreszczowiec, który wcale nie musiał skończyć się happy endem. Ślęza Wrocław po bardzo emocjonującej końcówce pokonała we własnej hali Politechnikę Gdańską 66:64.

Początek meczu przebiegał w szybkim tempie z małym wskazaniem na gospodynie. Problemy pojawiły się w drugiej kwarcie,, kiedy ofensywa Ślęzy na 5. minut zawiesiła działalność. W tym czasie, na szczęście dla wrocławianek, rywalki również nie punktowały regularnie. Niemoc przełamała dopiero na parę minut przed przerwą Marissa Kastanek. Ostatecznie podopieczne Arkadiusza Rusina na przerwę schodziły z dwupunktową stratą.

W trzeciej kwarcie, zamiast odrabiać, Ślęza zaczęła częściej popełniać błędy. W rezultacie przyjezdne prowadziły nawet 11. punktami i we Wrocławiu coraz mocniej pachniało sensacją. W czwartej partii koszykarkom Politechniki Wrocławskiej zabrakło jednak sił. Wrocławianki zaczęły grać agresywniej, tak by rywalki popełniały proste błędy. Ta taktyka się sprawdziła i ostatecznie to Ślęza zwyciężyła 66:64.

 

W hicie kolejki CCC Polkowice mierzyło się z Energą Toruń. Dla obu drużyn był to rewanż za niedawny finał Pucharu Polski, w którym wygrały polkowiczanki. W dzisiejszym spotkaniu doświadczeniem wykazały się mistrzynie Polski.

Pierwsze dwie kwarty to wyrównana walka, pełna efektownych zagrań. Ciut lepiej spisywały się gospodynie, jednak nie były w stanie odskoczyć ekipie CCC. Na przerwę torunianki schodziły z trzypunktową przewagą.

W drugiej połowie w szeregach polkowiczanek uruchomiły się dwa motory napędowe, w postaci Tiffany Hayes i Temi Fagbenle. Torunianki nie były w stanie wytrzymać tempa narzuconego przez lidera ligi i zn sekundy na sekundę traciły coraz więcej do rywalek. Rozpędzone polkowiczanki spokojnie dowiozły korzystny wynik do końca spotkania i wywalczyły bardzo wartościowe trzy punkty, w kontekście walki o mistrzostwo kraju.

 

14. kolejka Basket Ligi Kobiet:

Ślęza Wrocław - Politechnika Gdańska 66:64 (21:24, 16:17, 8:13, 21:10);

Ślęza Wrocław: Marissa Kastanek 17, Cierra Burdick 15, Sydney Colson 14, Lea Miletic 9, Elina Dikeoulakou 5, Taisiia Udodenko 3, Karina Szybała 3, Daria Marciniak, Agata Dobrowolska;

Politechnika Gdańska: Tiffany Clarke 16, Maegan Conwright 16, Martyna Koc 10, Martyna Pyka 8, Sylwia Bujniak 6, Annika Holopainen 4, Monika Naczk 2, Paulina Szymańska 2.

 

Energa Toruń - CCC Polkowice 63:76 (19:18, 17:15, 16:24, 11:19);

Energa Toruń: Alice Kunek 16, Laura Svaryte 11, Katarzyna Trzeciak 11, Agnieszka Skobel 10, Melissa Diawakana 8, Ana-Marija Begic 4, Angelika Stankiewicz 2, Emilia Tłumak 1, Roksana Schmidt;

CCC Polkowice: Tiffany Hayes 18, Temi Fagbenle 17, Jasmine Thomas 11, Lynetta Kizer 9, Weronika Gajda 7, Agnieszka Kaczmarczyk 7, Styliani Kaltsidou 5, Johannah Leedham 2, Karolina Puss, Julia Tyszkiewicz.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama