Wygrana na wagę powrotu na fotel lidera

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-01-27 21:40 | Zmodyfikowano: 2019-01-27 21:40
A|A|A

Faworyzowane lubinianki nie zagrały wybitnego spotkania, ale odniosły 13 zwycięstwo w rozgrywkach. Zadecydowała o tym m.in. dłuższa i wartościowa ławka rezerwowych. Prowadząca wicemistrzynie Polski Bożena Karkut do swojej dyspozycji miała w niedzielę aż szesnaście zawodniczek. Takiego bogactwa i swobody w rotacji mógł jej tylko pozazdrościć opiekun przyjezdnych Andrzej Niewrzawa.

Mimo problemów kadrowych ekipa z Elbląga postawiła Miedziowym wysoko poprzeczkę, udowadniając, że jest niewygodnym rywalem dla zespołu z Dolnego Śląska. Było to widać zwłaszcza w początkowej fazie spotkania. Lubinianki szybko jednak złapały właściwy rytm i od stanu 2:4 zdobyły 4 gole z rzędu. Czas na żądanie trenera gości na niewiele się zdał. Po powrocie na parkiet Metraco Zagłębie powiększyło przewagę do pięciu trafień (12:7).

W końcówce pierwszej odsłony podopieczne Bożeny Karkut miały problemy ze skutecznością, kilka udanych interwencji zaliczyła Wioletta Pająk i do przerwy było tylko 13:12 dla miejscowych.

Kluczowy dla losów spotkania był początek drugiej części rywalizacji. Szczypiornistki Zagłębia odbudowały wcześniejszą przewagę i w 40. minucie za sprawą Adrianny Górnej, podwyższyły przewagę do sześciu bramek. I choć rywalki znów zdołały zniwelować znaczną część strat (do dwóch goli) lubinianki nie dały sobie odebrać kontroli nad meczem. Duża w tym zasługa m.in. Moniki Wąż, która popisała sią kilkoma znakomitymi interwencjami w bramce.

W kluczowych momentach różnicę w ekipie miejscowych robiła brazylijska rozgrywająca Patricia Matieli Machado, która otrzymała tytuł MVP spotkania. Ważną cegiełkę do końcowego sukcesu dorzuciły ponadto, zdobywająca ważne bramki z karnych, Małgorzata Trawczyńska oraz kołowa Zuzanna Ważna.

Metraco Zagłębie Lubin - Start Elbląg 27:24 (13:12)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Grzyb 2, Hartman, Trawczyńska 3, Buklarewicz 1, Wasiak, Górna 3, Piechnik 4, Ważna 4, Machado 6, Belmas, Pielesz 3, Milojević 1.

Start: Pająk, Powaga - Balsam 2, Choromańska 2, Świerczek 7, Waga 1, Jędrzejczyk 2, Gadzina 4, Świerżewska 5, Uścinowicz, Yashchuk 1.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama