Koszykarki CCC Polkowice z kolejnym zwycięstwem w lidze

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-02-10 22:20

W tym meczu faworyt był tylko jeden i były nim polkowiczanki. Gospodynie jednak to zespół, który potrafi zaskoczyć. Przykładem jest niedawne spotkanie gdańszczanek ze Ślęzą Wrocław, ostatecznie nieznacznie wygrane przez wrocławianki.

Tym razem jednak o sensacji nie było mowy. Wynik był już praktycznie ustalony od pierwszej kwarty, wygranej przez przyjezdne 25:8. Taka przewaga powodowała, że ekipa CCC spokojnie kontrolowała przebieg meczu, skutecznie grając zarówno w ataku, jak i w obronie. Na przerwę podopieczne Marosa Kovacika schodziły z przewagą 24 oczek.

Druga połowa to praktycznie kalka pierwszej odsłony. Gdańszczanki walczyły zaciekle, ale polkowiczanki nie zwracały na rywalki uwagi. Dalej grały swoje, nie pozwalając zachować Politechnice nawet iskierki nadziei na sensacyjny wynik. I choć rywalkom udało się zmniejszyć stratę do CCC, to i tak faworytki wygrały 89:68.

Politechnika Gdańska - CCC Polkowice 68:89 (8:25, 16:23, 19:25, 25:16)'

Politechnika Gdańska: Martyna Pyka 14, Tiffany Clarke 12, Maegan Conwright 11, Annika Holopainen 7, Marianna Duszkiewicz 6, Agnieszka Haryńska 6, Paulina Szymańska 4, Karolina Strzelczyk 4, Sylwia Bujniak 2, Agata Ostrowska 2, Martyna Koc, Monika Naczk;

CCC Polkowice: Lynetta Kizer 18, Agnieszka Kaczmarczyk 17, Temitope Fagbenle 14, Weronika Gajda 12, Styliani Kaltsidou 9, Jasmine Thomas 7, Julia Tyszkiewicz 7, Karolina Puss 3, Dominika Owczarzak 2.