Czterej pancerni i pies "wracają" do Kłodzka

Bartosz Szarafin, BT | Utworzono: 2019-03-22 07:19 | Zmodyfikowano: 2019-03-22 07:21
A|A|A

fot. Bartosz Szarafin

Janek, Olgierd, Gustlik, Lidka, Mariusia czy Szarik - to znane postaci z serialu Czterej Pancerni i Pies, które dwa odcinki powstały w Kłodzku. - To było ważne wydarzenie dla naszego miasta - mówi Daniel Jakubowski - rzecznik UM w Kłodzku

Z okazji jubileuszu w lipcu, na Twierdzy Kłodzko powstanie specjalna wystawa urozmaicona o imprezę plenerową. Swoją fotografię na czołgu "grającym" Rudego 102 udostępnił pan Waldemar:

Choć czas akcji odbiega od epoki powstania Twierdzy - to miłośnicy filmu często pytają o miejsca, w których powstawały zdjęcia - mówi kierownik Twierdzy Kłodzko - Sławomir Machlowski

Na lipiec zaplanowano wydarzenie plenerowe honorujące znany i lubiany w Polsce serial. Do tego czasu Urząd Miasta szuka osób, które upamiętniły powstawanie serialu w mieście, mają związane z nim pamiątki i chciałyby udostępnić je do skopiowania i umieszczenia na okazjonalnej wystawie, którą zobaczyć będzie można już w lipcu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Krzysiekkowalski
2019-08-10 14:58:55
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie wiem kto popisał się wiedzą w tym materiale ale do szkoły musiał mieć mocno pod górkę czterech pancernych. to film 1966r więc nie mógł być hitem lat 50 jak napisał niedouczony autor !!!
~Greg
2019-03-31 13:59:59
z adresu IP: (43.245.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ale psina milusia...
~justyna
2019-03-31 00:26:46
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Szarik, do nogi!
~złoty stok
2019-03-30 23:15:48
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
a niech wracaja i sie nie POkazuja komuchy
~Jan
2019-03-29 17:46:05
z adresu IP: (207.189.xxx.xxx)
Ocena: 1
Świetnie!
~Kicia
2019-03-25 08:35:52
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
Mam pierd Janka kosa we weku ,gdzie mogę go otworzyć
~Ja z Kotliny Kłodzkiej .
2019-03-24 08:05:36
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ale Pierdoły piszecie !! Prawdziwy rudy !!! Który??? TEN wycięty do scen wewnątrz ? Czy ten z Żagania ?? Czy ten pozostawiony po scenach na Twierdzy Kłodzkiej ???
~kkk
2019-03-23 19:32:00
z adresu IP: (188.101.xxx.xxx)
Ocena: -1
to nie ten czołg. rudego oglądałem 1000 razy. na 100%. rudy to typowy t34. a to jest inna wersja. wieżyczki bardziej płaska.
~Debki
2019-03-23 10:19:20
z adresu IP: (109.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Przeciez czołg na dioramie jest inny niz Rudy... W serialu jest T-34-85 a tu widzimy starszy T-34-76 Czy tak trudno dobrać właściwy model?
~Tyrano
2019-03-23 09:40:27
z adresu IP: (77.255.xxx.xxx)
Ocena: 4
Mus być !!! JW1366 Wiosna 86
~Pedro
2019-03-22 12:16:49
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 11
To były czasy.! Mój pradziadek jeżdził na STUG'u IV ale zawsze mówił że dreszczy były kiedy jeździły T34/85. Wojnę przeżył szkoda że w latach 90' nie chciałem go wytrwale słuchać a opowiadał dużo na temat walk które stoczył... Dziś mam do siebie żal za to bo pewnie nie jedną historię by można opisać, nakręcić... a i pradziadkowi należał się wtedy większy szacunek chcociażby słuchając jego opowiesci.
~Rosp75
2019-03-22 12:01:13
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 4
Jeżeli ktoś chce zobaczyć prawdziwego rudego to zapraszam do jednostki wojskowej w poznaniu
~Robert
2019-03-22 11:40:10
z adresu IP: (82.132.xxx.xxx)
Ocena: 7
Uwielbiam ten film oglądam go bynajmniej 2 lub 3 razy do roku jestem fanem tego filmu
~Hieronim z Poznania
2019-03-22 11:02:08
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: 15
JW 1366 to historia Rudego. Do 1984 stał tam na zlomowisku kaczor z zatartymi numerami 102. Kto służyl ten widział prawdziwego Rudego. Pozdro dla Kłodzka.
~Puchacz .
2019-03-22 10:38:07
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: 15
Pozdrawiam wszystkich "współelewów" z JW 1366 ze wszystkich roczników , a szczególnie jesień 84 ,kiedy to złomowano ostatnie "kaczory" z czołgowiska. Nasz turnus jako ostatni miał szansę posiedzieć w zardzewiałych "te trzy czwórkach " zanim poszły do huty.