W poniedziałek rozpoczynają się matury

Malwina Gadawa | Utworzono: 2019-05-05 09:33 | Zmodyfikowano: 2019-05-05 09:38
A|A|A

Fot. archiwum radia wrocław

Najwięcej osób jako dodatkowy przedmiot na poziomie rozszerzonym wybrało język angielski. Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu ma ostatnie rady dla maturzystów:

W naszym województwie maturę po raz kolejny będzie pisać ponad 4 tysiące osób. To ci, którym nie udało się zaliczyć egzaminu w pierwszym podejściu lub osoby, które chcą poprawić swój wynik.

Maturzyści rozpoczną swoje egzaminacyjne zmagania od języka polskiego. Początek egzaminu o godz. 9. Odpowiedzi z części pisemnej nie będą oceniane według klucza. Oceniający będzie analizował całość pracy. Na części ustnej egzaminu z języka polskiego maturzysta będzie musiał odpowiedzieć na losowo wybrane pytanie. Izabela Koziej, dyrektorka IX LO przypomina uczniom, że podstawa to wiedza, ale nie tylko ona będzie decydować o sukcesie na egzaminie:

Maturzysta Bogusław Kołodziej opowiada jak on w ostatnich dniach przygotowywał się do egzaminu:

Na egzaminie pisemnym maturzyści zdają obowiązkowo na poziomie podstawowym język polski, matematykę i język obcy. Muszą także przystąpić do jednego egzaminu pisemnego z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

REKLAMA
Reklama