Wszystko o Silesiusie, Europejskiej Nocy Literatury i książkach na ekranach Kina Nowe Horyzonty [WIDEO]

Bartosz Synowiec | Utworzono: 2019-05-10 16:02 | Zmodyfikowano: 2019-05-10 00:00
A|A|A

Piotr Czerkawski w studiu RWK

Za kilka dni staruje Międzynarodowy Festiwal Poezji „Silesius" połączony z wręczeniem najważniejszej nagrody poetyckiej w naszym kraju. O programie, najeździe poetów na Wrocław, w tym m.in. wizycie Ewy Lipskiej i wystawie listów Rafała Wojaczka opowiedzieli w naszym studiu Katarzyna Janusik i Waldemar Mazur z Wrocławskiego Domu Literatury. 

Naszym drugim gościem był Piotr Czerkawski, krytyk filmowy i gospodarz spotkań z twórcami w Kinie Nowe Horyzonty. Mowa była więc o książkach filmowych, a szczególnie o zbliżających się imprezach łączących X Muzę z literaturą. Już na wtorek bowiem w KNH zaplanowano pokaz przedpremierowy „Podwójnego życia" Oliviera Assayasa połączony ze spotkaniem z pisarzem Andrzejem Ziemiańskim i Tomaszem Zaródem, wydawcą z Książkowych Klimatów, a trzy dni później pokaz „Porwania Michela Houellebecqa" oraz rozmowę z tłumaczką książek Houellebecqa, Beatą Geppert o premierze „Serotoniny", którą nasz gość już przeczytał.

Na koniec spotkaliśmy się z Magdą Brumirską-Zielińską i Kubą Żarym z wrocławskiej „Strefy Kultury". Opowiedzieli w Radiu Wrocław Kultura o programie świetnej książkowej imprezy, czyli Europejskiej Nocy Literatury – Klasyka [na nowo], która tym razem rozegra się w pięknych okolicznościach miejskich wrocławskiego placu Grunwaldzkiego i związana będzie z wizytą wielu gwiazd nie tylko literatury. 

Na program zapraszają: Jacek Antczak i Bartosz Synowiec. Do posłuchania (i oglądania) m.in. na www.radiowroclawkultura.pl

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama