Złodzieje Głów wydali nową płytę

Ewa Zając | Utworzono: 2008-02-19 19:38 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

(Fot. Złodzieje Głów)

Zespół powstał w 1999 r., założyła go grupa przyjaciół. - Poprzez muzykę chcieliśmy opowiedzieć o tym, co nas boli, co chcielibyśmy zmienić w naszym życiu - wspominają Złodzieje Głów. Swoją muzykę określają jako „energetyczną mieszankę punka, ska i reggae”, choć dziś przyznają, że powoli odchodzą od reggae, bardziej zbliżając się ku punkowi i ostrzejszym rytmom.

Posłuchaj materiału Polskiego Radia Wrocław o Złodziejach Głów:

Debiutancki album zespołu - „Pierwszy krok” - ukazał się w 2006 r. Nad nowym albumem grupa pracowała prawie pół roku. - Wiemy, że zrobiliśmy duży krok do przodu. To nie jest to, co kilka lat temu, kiedyś mieliśmy problemy z załatwieniem koncertu gdziekolwiek. Dziś możemy zagrać w każdym mieście - mówią. I rzeczywiście: Złodzieje Głów bardzo dużo koncertują. Zagrali już ponad kilkaset koncertów w całej Polsce, a także w Niemczech, Czechach, na Ukrainie i Słowacji.

Niedawno grupa ruszyła w trasę promującą nową płytę - „Siedmiomilowe Buty Tour”. Pierwszy koncert zagrali w Legnicy, w planach są występy m.in. w Lublinie, Poznaniu, Kielcach i Gdańsku. Finał trasy będzie w rodzinnym Wołowie.

O Złodziejach Głów można poczytać także na ich stronie internetowej.

SKŁAD ZESPOŁU:

Aśka "Niunia" - wokal
Grzesiek - gitara, wokal
Krzysiek "Marycha" – perkusja
Piotrek "Komisar" – gitara, wokal
Romek "Klucha" - bas
Andzrzej „Forest" – trąbka
Krzysiek "Ochman" - puzon
Jacek – sax

REKLAMA
Dźwięki
Złodzieje Głów wydali nową płytę. Materiał Polskiego Radia Wrocław.

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama