Nowe wyzwanie Solarewicza

WK, PAP | Utworzono: 2019-06-18 08:45 | Zmodyfikowano: 2019-06-19 08:45
A|A|A

fot. lkscommerceconlodz.pl

Trener Marek Solarewicz będzie prowadził siatkarki ŁKS Commercecon Łódź w nowym sezonie ekstraklasy. Związany do tej pory z drużyną z Wrocławia 31-letni szkoleniowiec w drużynie mistrza Polski zastąpi Słowaka Michała Maska.

 - Bardzo cieszę się z możliwości pracy w tak dobrym klubie jakim jest ŁKS Commercecon Łódź. Wierzę, że w tym sezonie będziemy mieli wiele okazji do wspólnej radości. Nasz zespół będzie bardzo waleczny i uważam, że razem stworzymy świetne siatkarskie widowiska - powiedział Solarewicz, cytowany na internetowej stronie ŁKS Commercecon.

Solarewicz do tej pory był związany z Wrocławiem. Jest absolwentem miejscowej Akademii Wychowania Fizycznego. Pracował jako statystyk w zespole Gwardii Wrocław, a ostatnie 10 lat spędził w drużynie  #VolleyWrocław, gdzie pełnił funkcje statystyka, drugiego oraz pierwszego trenera. W ostatnim sezonie prowadzony przez niego zespół zajął przedostatnie, 11. miejsce w ekstraklasie.

W Łodzi Solarewicz zastąpi Słowaka Maska, który po zdobyciu z ŁKS mistrzowskiego tytułu przeniósł się do greckiego PAOK Saloniki.

W klubie z Łodzi trwa obecnie kompletowanie kadry na nowy sezon. Na razie szefowie ŁKS przedłużyli kontrakty z pięcioma zawodniczkami: atakującą reprezentacji Polski Moniką Bociek i reprezentacyjną środkową Klaudią Alagierską oraz libero Krystyną Strasz, przyjmującą Aleksandrą Wójcik i atakującą Izabelą Kowalińską. Obowiązującą umowę ma 20-letnia przyjmująca Daria Szczyrba. Do ŁKS dołączyła też 23-letnia rozgrywająca reprezentacji Słowenii Eva Mori.

Odeszły natomiast środkowa Zuzanna Efimienko-Młotkowska, która będzie występować w Developresie SkyRes Rzeszów, rozgrywająca z Czech Lucie Muhlsteinova, a do ligi włoskiej ma trafić Brazylijka Regiane Bidias.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama