Kolejowa inwestycja w Kłodzku. PLK przebudowują jeden z przystanków

Bartosz Szarafin, el | Utworzono: 2019-06-30 08:10 | Zmodyfikowano: 2019-06-30 08:21
A|A|A

Fot: B. Szarafin

PLK zainwestują w to miejsce 60 milionów złotych. Kolej wymienia tory, dobuduje dodatkowy peron, a także rozjazdy. Będzie też nowa automatyka, która poprawi bezpieczeństwo. Dla pasażerów nowość to windy, nagłośnienie i oświetlenie. Inwestycja zostanie zakończona do 2021 roku. Obecnie ruch pociągów odbywa się po jednym torze. Rozbudowany układ torów pozwoli usprawnić przejazd pociągów w kierunku: Kudowy Zdroju, Międzylesia, Kamieńca Ząbkowickiego czy Wałbrzycha. Co na to pasażerowie?

To kolejna inwestycja kolejowa w tym mieście. Wcześniej zmodernizowano perony i kładkę na Kłodzku Głównym. - Dzięki tym zmianom wzrośnie przepustowość linii - mówi Andrzej Kudła z Polskich Linii Kolejowych.

Inwestycja obejmuje także wymianę rozjazdów i budowę nowej nastawni sterującej. - Pasażerowie będą usatysfakcjonowani - dodaje Mirosław Siemieniec, rzecznik PLK.

W ramach Krajowego Programu Kolejowego modernizowane są stacje w Kłodzku, a także Wałbrzych Szczawienko, Świebodzice, Lubin, Legnica czy Jaworzyna Śląska. Powstają nowe perony, wiaty i windy. Niedawno wyremontowano tunel na trasie do Wałbrzycha. Modernizowane są także wiadukty czy estakada w Strzegomiu. W sumie na Dolnym Śląsku PLK wydały na remonty stacji blisko 300 milionów złotych. 

ZOBACZ TAKŻE:



REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~prawdziwy obraz pkp
2019-09-28 13:28:41
z adresu IP: (195.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
https://youtu.be/fDz7Ygl2Pqk
~konrad
2019-09-28 12:31:58
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
konrad
~świnia ze Świniar
2019-07-27 02:38:28
z adresu IP: (82.102.xxx.xxx)
Ocena: 717
Wsiocław nie potrzebuje pociągów. Ludzie tu są zbyt biedni, zaś Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Świeradowa, gdzie jest mnóstwo bogatych turystów, zaś mieszkańcom też powodzi się dużo lepiej.
~Głupie ludki jadom
2019-07-27 02:36:39
z adresu IP: (185.153.xxx.xxx)
Ocena: 824
Jadom sobie głupie ludki Do Wsiobudki, tej Wsiobudki Kunia wczoraj im zabrali To puciongiem pojechali. Jadą sobie głupie kmioty Do roboty, do roboty. Wsiadła nawet chuda krowa Rzekła krótko: - "Do Pustkowa." Nawet jechał prosiak stary Gdzie? No przecież! Na Świniary! Wszystkie kmioty się zleciały Wiejski pociąg aglomeracyjny podziwiały :DD
~kmiot z Wsiobudki
2019-07-27 02:34:43
z adresu IP: (185.128.xxx.xxx)
Ocena: 734
A kiedy, panie, łu nas we Wsiobudce przy dworcu zrobio wreście porzundny przystanek dla dorożki mojego śwagra? Puciongu jak ni było tak ni ma, ludziska się muszom wozem kunnym do Wsiocławia wozić, a wsiadać nie ma jak - śwagier musi sam na skrzynie podsadzać ludziów, bo same rady z dyszla nie dajom.
~soutys Lwufka
2019-07-26 23:25:22
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -720
Aaa puciongi do Lwufka to kiedy bendom? Śwagier już nie daji rady kuniem po śniegu i ludzi zaiwaniać z temi ludziskami panie, na jakieśtam Łoleśnice i inksze Kluczborki to piniondze sie nalazły, a do nas, coby do Jelenij Gury na targ alibo do powiatu dojechać, panie, to już ni mo. A nasza kulej to, panie, najpikniejsza w Polsce, a nawet i na tem Bożem świecie. Turysty z Niemców, to co tydnia sie łustawiajo w kulejki, coby się puciongiem przyjechać, a tu tylko śwagier ich może dorożko powozić do Wlenia i na zad!
~widz
2019-07-25 14:59:24
z adresu IP: (185.153.xxx.xxx)
Ocena: 810
I znowu szambiarz z Wsiocławia z traumą na punkcie Lwówka zasyfił całą dyskusję swoimi tradycyjnymi antylwóweckimi wyrzygami, mimo że artykuł jest na zupełnie inny temat. Czy redakcja naprawdę nie widzi, co ten baran wyprawia na portalu?
~słuchacz
2019-07-25 07:59:55
z adresu IP: (155.133.xxx.xxx)
Ocena: -907
Bardzo proszę Radio Wrocław o odcięcie komentarzy w tym temacie. Artykuł jest stary, a większość postów nadaje się do moderacji.
~Jan K.
2019-07-20 21:09:50
z adresu IP: (195.242.xxx.xxx)
Ocena: 1000
Wielkieś mi uczynił pustki w domu moim, Mój tępy konduktorku tym zniknieniem swoim! Pełno cię, a jakoby nikogo nie było: Czyżbyś znowu oberwał gdzieś pod Lwówkiem w ryło? Tyś cіoto za wszytkich mówiła, za wszytkich się podpisywała, Wszytkieś kolejowe kąciki zawżdy pobiegała. Nie dopuściłeś nigdy nowym rozkładem na Lwówek się frasować Ani reaktywacją tej pięknej linii głowy psować, To tego, to owego na forach obłapiając I onym uciesznym bólem duру wszytkich zabawiając. Teraz wszytko umilkło, szczere pustki w komciu, Nie masz błazna, nie masz rozśmiać się nikomciu. Z każdego portalu żałość człowieka ujmuje, A mikol wsiocławskiego trolla darmo upatruje.
~kmiot z Wsiobudki
2019-07-19 23:37:37
z adresu IP: (45.248.xxx.xxx)
Ocena: 733
A kiedy, panie, łu nas we Wsiobudce przy dworcu zrobio wreście porzundny przystanek dla dorożki mojego śwagra? Puciongu jak ni było tak ni ma, ludziska się muszom wozem kunnym do Wsiocławia wozić, a wsiadać nie ma jak - śwagier musi sam na skrzynie podsadzać ludziów, bo same rady z dyszla nie dajom.
~Maciej Musiał
2019-07-19 19:27:34
z adresu IP: (82.102.xxx.xxx)
Ocena: 754
Linia do Lwówka jest bardzo niewygodna dla Kolei Dolnośląskich i władz Dolnego Śląska, bo: 1. Obnaża brak zainteresowania u władz województwa lokalnymi liniami kolejowymi (wbrew propagandzie, jaką głoszą, że chciałyby już-teraz wyremontować wszystkie linie kolejowe w województwie, podczas gdy faktycznie obecna ekipa nie reaktywowała ANI JEDNEJ linii kolejowej na Dolnym Śląsku), 2. Nieudolność w dbaniu o lokalną infrastrukturę i transport publiczny (w tym brak umiejętności w zdobyciu funduszy unijnych, które właśnie służą takim celom), 3. Arogancję Kolei Dolnośląskich wobec mieszkańców dalszych części Dolnego Śląska, których zwyczajnie mają gdzieś rozsiewając tylko kłamliwą propagandę jak świetnie funkcjonuje kolej na Dolnym Śląsku na podstawie jedynie wrocławskiej kolejki aglomeracyjnej. Dlatego trolle z Kolei Dolnośląskich i magistratu obszczekują, a nawet wulgarnie obrażają wszystkich, którzy krytycznie piszą o kolei na Dolnym Śląsku podając konkretne przykłady i robią szambo pod artykułami na tematy kolejowe, próbując sprowadzić niewygodną dla władz dyskusję do poziomu rynsztoka. Taki poziom kultury dyskusji jest w UMWD i KD. Zresztą gdy nie mają argumentów, a pijar dla władz jest bardzo ważny, to co innego mogą zrobić?
~sołtys Lwufka
2019-07-19 17:54:23
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -728
A puciongi do Lwufka to kiedy bendom? Śwagier już nie daji rady kuniem po śniegu i ludzi zaiwaniać z temi ludziskami panie, na jakieśtam Łoleśnice i inksze Kluczborki to piniondze sie nalazły, a do nas, coby do Jelenij Gury na targ alibo do powiatu dojechać, panie, to już ni mo. A nasza kulej to, panie, najpikniejsza w Polsce, a nawet i na tem Bożem świecie. Turysty z Niemców, to co tydnia sie łustawiajo w kulejki, coby się puciongiem przyjechać, a tu tylko śwagier ich może dorożko powozić do Wlenia i na zad
~Michał Szymajda
2019-07-18 23:19:53
z adresu IP: (45.248.xxx.xxx)
Ocena: 736
Wsiocław nie potrzebuje pociągów. Ludzie tu są zbyt biedni, zaś Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Świeradowa, gdzie jest mnóstwo bogatych turystów, zaś mieszkańcom też powodzi się dużo lepiej. Wrocław nie jest żadnym atrakcyjnym celem dla Berlińczyków i ten pociąg będzie świecił pustką. Natomiast wrocławian nie stać na wycieczki do Berlina. Rozumiem gdyby ten pociąg jeździł w Karkonosze (np. Berlin - Jelenia Góra albo Szklarska Poręba), gdzie na pewno dużo Niemców chętnie by się wybrało na wycieczkę w góry a zimą na narty, ale do Wrocławia to co najwyżej raz można pojechać i kolejny raz już nie ma po co. Obecnie najpilniejszą rzeczą na Dolnym Śląsku jest remont linii kolejowej z Jeleniej Góry do Lwówka, zanim infrastruktura popadnie w ruinę. Niestety, nie rozumieją tego obecne antykolejowe władze województwa, które zamiast na bieżąco remontować linie wolą czekać 10-20 lat i dopiero potem je odbudowywać na nowo, gdy remontować nie ma już czego. Budzą się dopiero po czasie z ręką w nocniku, a za to wszystko płacimy my z własnych podatków.
~Przemyslaw Zatylny
2019-07-18 19:29:19
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -812
Lwówek Śląski jest powszechnie uważany (głównie przez jednego, ujadającego na wszystkich portalach, miejscowego gimbusa, którego nie przyjęli do szkoły średniej w Zgorzelcu) za największą atrakcję turystyczną Sudetów, która swoim blaskiem przyćmiła już dawno Kłodzko, Legnicę czy nawet Wrocław. Co tydzień na stacji w Zebrzydowej ustawiają się kolejki turystów z Niemiec, którzy spragnieni lwóweckich atrakcji turystycznych czekają pod dworcem na luksusową dryndę z kuniem należącą do śwagra lwóweckiego sołtysa. Lwówek jest częścią tzw. wielkiej aglomeracji jeleniogórskiej, do której oprócz Jeleniej Góry i (przede wszystkim) Lwówka należą także takie metropolie jak Siedlęcin, Jagniątków, Rybnica i Wojanów. Mieszkańcy Lwówka są bardzo przyjaźnie nastawieni, szczególnie do Wrocławia (chCenzura2.svg, Wsiocław, zabrali nam pociągi!) i Zgorzelca (nazywanego przez lwówczan pieszczotliwie „Skurwielcem”). Miasto nie potrzebuje monitoringu, bo wszystko jest uważnie śledzone przez grażyny podwórkowe z chowu klatkowego;.
~kmiot z Wsiobudki
2019-07-18 01:37:33
z adresu IP: (196.196.xxx.xxx)
Ocena: 615
A kiedy, panie, łu nas we Wsiobudce przy dworcu zrobio wreście porzundny przystanek dla dorożki mojego śwagra? Puciongu jak ni było tak ni ma, ludziska się muszom wozem kunnym do Wsiocławia wozić, a wsiadać nie ma jak - śwagier musi sam na skrzynie podsadzać ludziów, bo same rady z dyszla nie dajom.
~Tomasz Styrna tata Kamila
2019-07-18 01:34:41
z adresu IP: (181.214.xxx.xxx)
Ocena: 621
Pociągi do Kłodzka wystarczą tylko od strony Wałbrzycha. Z Wrocławia nikt nie jeździ, bo we Wrocławiu mieszka sama biedota, która woli jeździć własnym środkiem transportu - na kobyłach.
~Krzysztof Czarnecki
2019-07-18 01:32:02
z adresu IP: (82.102.xxx.xxx)
Ocena: 960
Pociągi we Wrocławiu są niepotrzebne. A dworzec zostawić na targowisko z szabru i z marchewką dla wrocławskiej biedoty zza Buga. W zamian wyremontować przepiękną linię kolejową do Lwówka, o którą walczą mieszkańcy.
~Sołtys Lfufka
2019-07-17 20:49:16
z adresu IP: (37.7.xxx.xxx)
Ocena: -737
A po co łune tam puciong bedom robić? Gadałech ze sołtysem Jugowic i jego śwagrem - niech też se kupiom kunia i ludzi do tej Jedliny wożom dryndom i wszystkie bedom szczenśliwe!.
~Danuta.
2019-07-17 18:49:10
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 1000
Gdzie ten konduuuuuuuchtooooor.... Walnięty taaaaaki. Ciufcie, bilety, puciongi??? Co na dźwięk Lwóóóóóówka dostaje sraaaaki. Gdzie ten kondi????? Yeah! Nie ma, nie ma, nie ma! Debila nie ma, nie ma nie ma! Zasrańca nie ma, nie ma, nie ma!!! Gimbusa nie ma, nie ma, nie ma!!!! Tej cioty nie ma, nie ma, nie ma!!! Czarnej owcy nie ma, nie ma, nie ma!!! Sobótki nie ma, nie ma, nie ma!!! Wsiocławia nie ma, nie ma, nie ma!!! I smrodu nie ma, nie ma, nie ma!!! Yeah.
~KODLKPM
2019-07-17 00:54:49
z adresu IP: (185.156.xxx.xxx)
Ocena: 829
CZARNA LISTA DOLNOŚLĄSKICH MIKOLI Uwaga! Podajemy listę mikoli zidentyfikowanych z imienia i nazwiska aktywnie hejtujących na portalach internetowych starania o reaktywację niektórych lokalnych linii kolejowych na Dolnym Śląsku, gdzie także zniesławiają oraz wulgarnie obrażają różne osoby. Trolle te szczególnie upodobały sobie linię kolejową Jelenia Góra - Lwówek Śląski, gdzie Koleje Dolnośląskie niedawno zlikwidowały wszystkie pociągi a lokalne społeczności aktualnie walczą o ich przywrócenie. Kamil Styrna Krzysztof Czarnecki Maciej Miłosz Wiktor Lis Cztery trolle ze Świdnicy obrażające mieszkańców Lwówka Śląskiego na dolnośląskich portalach i hejtujące pociągi do Lwówka. Pierwszy z wymienionych użytkowników znany jest również z portalu "Rynek Kolejowy", gdzie zakłada dziesiątki fakekont. Radosław Miśta Grzegorz Jóźwicki Rafał Skrzatek Marek Świtalski Jakub Adamczyk Dariusz Wojciechowski Tomasz Warszawski Adam Mikołaj Maćkowiak Bartosz Jewsiewicki Damian Chrustowski Maciej Gorzechowski Robert Mitura Jacek Kaźmierczak Jacek Wielgus Mikole głównie z Wrocławia i okolic, zidentyfikowane z imienia i nazwiska na podstawie komentarzy na Facebooku oraz kolejowych forach, piszące anonimowo też na innych portalach. Wywołują kłótnie i obrażają mieszkańców z okolic Jeleniej Góry i Lwówka Śląskiego. Grzegorz Oleś "Światowid" Troll z Przesieki, przewodniczący Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych (KODLK), który zamiast ratować lokalne linie kolejowe wywołuje albo podsyca w internecie kłótnie mające na celu torpedowanie remontów tych tras. Jakub Madrjas Michał Szymajda Redaktorzy "Rynku Kolejowego", którzy z fikcyjnych kont na "Rynku Kolejowym" rozpowszechniają nieprawdę, sabotują wysiłki o ratowanie niektórych linii kolejowych na Dolnym Śląsku, obrażają różne osoby, publikują zniesławienia osób zaangażowanych w działalność na rzecz ratowania lokalnych linii kolejowych oraz wykorzystując swoje uprawnienia moderatorskie preparują dyskusje usuwając z portalu komentarze niezgodne z ich poglądami lub odpowiedzi do swoich wpisów, aby nadać dyskusjom określony wydźwięk. Podobna aktywność też na Facebooku i prawdopodobnie też innych portalach. Marcin Medyk Adwokat z Kluczborka (zam. Kluczbork, ul. Krakowska 22), który zamiast dbać o przestrzeganie prawa obraża na różnych portalach osoby, z którymi nie zgadza się w poglądach, nęka te osoby oraz spamuje portale hejtem i wyzwiskami. Andrzej Sosna Mikol z Wrocławia notorycznie zniesławiający na różnych portalach byłego sołtysa Marczowa zaangażowanego dawniej w działalność mającą na celu poprawę dla mieszkańców oferty kolejowej na linii Jelenia Góra - Lwówek Śląski. Pisze m.in. na Facebooku pod imieniem i nazwiskiem, "Rynku Kolejowym" (nick "Zdzisław Skywalker") oraz wielu innych portalach regionalnych i kolejowych pod różnymi pseudonimami. Michał Nadolski Agnieszka Szymkiewicz Pseudodziennikarze świdnickiego szmatławca Swidnica24. pl, którzy odpowiadają za obelżywe wyzwiska pod adresem mieszkańców Lwówka Śląskiego pojawiające się na tym portalu przy artykułach o tematyce kolejowej. Powyższa lista ma charakter informacyjny i ma na celu ostrzeżenie czytelników, miłośników kolei i osoby z branży kolejowej przed trollami, spamerami i hejterami notorycznie wywołującymi kłótnie i publikującymi kłamliwe komentarze, w związku z nasileniem się w ostatnim czasie takich działań w internecie pod artykułami o kolei na Dolnym Śląsku. TAK dla powrotu pociągów na lokalne linie kolejowe Dolnego Śląska, NIE dla hejterstwa, chamstwa i sabotowania wysiłków ludzi o poprawę komunikacji w regionach odległych od Wrocławia! Lista będzie na bieżąco aktualizowana i publikowana. Rozpowszechnianie dozwolone, a nawet wskazane. Kоmitet Obrоny Dolnоśląskich Linii Kоlejowych Przed Mikоlami (KODLKPM)
~Głupie ludki jadom
2019-07-17 00:53:05
z adresu IP: (67.215.xxx.xxx)
Ocena: 683
Jadom sobie głupie ludki Do Wsiobudki, tej Wsiobudki Kunia wczoraj im zabrali To puciongiem pojechali. Jadą sobie głupie kmioty Do roboty, do roboty. Wsiadła nawet chuda krowa Rzekła krótko: - "Do Pustkowa." Nawet jechał prosiak stary Gdzie? No przecież! Na Świniary! Wszystkie kmioty się zleciały Wiejski pociąg aglomeracyjny podziwiały :DD
~wasiukibic
2019-07-17 00:13:45
z adresu IP: (31.13.xxx.xxx)
Ocena: 10000
Obecnie najpilniejszą rzeczą na Dolnym Śląsku jest remont linii kolejowej z Jeleniej Góry do Lwówka, zanim infrastruktura popadnie w ruinę. Niestety, nie rozumieją tego obecne antykolejowe władze województwa, które zamiast na bieżąco remontować linie wolą czekać 10-20 lat i dopiero potem je odbudowywać na nowo, gdy remontować nie ma już czego. Budzą się dopiero po czasie z ręką w nocniku, a za to wszystko płacimy my z własnych podatków.
~Lwówkumbaaa
2019-07-16 21:20:12
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: -652
Mój ojciec ze wsi być kiedyś maszynista Ja jego syn sołtys wsi lubić cyklista Ja nie rozumieć że w lwóweckim raju Wredne urzędy pociągów nie dajo Więc ja być cwaniak i założyć tora Teraz to w komciach nikt mnie nie pokona Jak dwieście razy napiszem o Lwufku To wsiocław odda nam pięć szynobusów. Ja być idiota, nie lubić normalnych Ja pluć wciąż na nich na listach czarnych Ja lubić z tyłu samotnie lub w grupie Więc ciągle pisać o gównie i dupie Zazdrosny ja być aż do żywego Dlatego nienawidzić ja Rachwalskiego:!
~Michał Dadеłło
2019-07-16 19:52:09
z adresu IP: (31.13.xxx.xxx)
Ocena: 843
A kiedy, panie, łu nas we Wsiobudce przy dworcu zrobio wreście porzundny przystanek dla dorożki mojego śwagra? Puciongu jak ni było tak ni ma, ludziska się muszom wozem kunnym do Wsiocławia wozić, a wsiadać nie ma jak - śwagier musi sam na skrzynie podsadzać ludziów, bo same rady z dyszla nie dajom.
~sołtys Lwuffka
2019-07-16 16:24:44
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: -872
A łu nos puciongu ni mo już ponad rok i se jakoś radzim. Śwagier co dzionek kunia do dryndy zaprzonga i wozi ludzisków do Wlenia i Jelenij. Ale trombaja by mogli, panie, zrobić, bo zimo kuń już rade nie daji pod górkie do Wlenia dojechać i śwagier musi złazić ze krzyni, coby Kasztanowi lżej było. Zeszły soboty byli my, panie, w Kastoramie w Jalenij i ze śwagrem do spułki kupili my sto meterów kabla izolowanego i tero tylko czekomy aż jakieś trombaje we Wrocławiu przedawać bendom, to se kupim. O!!!
~faktopedia
2019-07-16 16:07:27
z adresu IP: (5.254.xxx.xxx)
Ocena: 807
Wsiocław nie potrzebuje pociągów. Ludzie tu są zbyt biedni, zaś Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Świeradowa, gdzie jest mnóstwo bogatych turystów, zaś mieszkańcom też powodzi się dużo lepiej. Wrocław nie jest żadnym atrakcyjnym celem dla Berlińczyków i ten pociąg będzie świecił pustką. Natomiast wrocławian nie stać na wycieczki do Berlina. Rozumiem gdyby ten pociąg jeździł w Karkonosze (np. Berlin - Jelenia Góra albo Szklarska Poręba), gdzie na pewno dużo Niemców chętnie by się wybrało na wycieczkę w góry a zimą na narty, ale do Wrocławia to co najwyżej raz można pojechać i kolejny raz już nie ma po co. Obecnie najpilniejszą rzeczą na Dolnym Śląsku jest remont linii kolejowej z Jeleniej Góry do Lwówka, zanim infrastruktura popadnie w ruinę. Niestety, nie rozumieją tego obecne antykolejowe władze województwa, które zamiast na bieżąco remontować linie wolą czekać 10-20 lat i dopiero potem je odbudowywać na nowo, gdy remontować nie ma już czego. Budzą się dopiero po czasie z ręką w nocniku, a za to wszystko płacimy my z własnych podatków.
~Nonsensopedia...
2019-07-16 15:20:30
z adresu IP: (155.133.xxx.xxx)
Ocena: -815
Lwówek Śląski jest powszechnie uważany (głównie przez jednego, ujadającego na wszystkich portalach, miejscowego gimbusa, którego nie przyjęli do szkoły średniej w Zgorzelcu) za największą atrakcję turystyczną Sudetów, która swoim blaskiem przyćmiła już dawno Kłodzko, Legnicę czy nawet Wrocław. Co tydzień na stacji w Zebrzydowej ustawiają się kolejki turystów z Niemiec, którzy spragnieni lwóweckich atrakcji turystycznych czekają pod dworcem na luksusową dryndę z kuniem należącą do śwagra lwóweckiego sołtysa. Lwówek jest częścią tzw. wielkiej aglomeracji jeleniogórskiej, do której oprócz Jeleniej Góry i (przede wszystkim) Lwówka należą także takie metropolie jak Siedlęcin, Jagniątków, Rybnica i Wojanów. Mieszkańcy Lwówka są bardzo przyjaźnie nastawieni, szczególnie do Wrocławia (chCenzura2.svg, Wsiocław, zabrali nam pociągi!) i Zgorzelca (nazywanego przez lwówczan pieszczotliwie „Skurwielcem”). Miasto nie potrzebuje monitoringu, bo wszystko jest uważnie śledzone przez grażyny podwórkowe z chowu klatkowego...
~taka prawda
2019-07-16 01:22:46
z adresu IP: (5.254.xxx.xxx)
Ocena: 726
Wsiocław nie potrzebuje pociągów. Ludzie tu są zbyt biedni, zaś Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Świeradowa, gdzie jest mnóstwo bogatych turystów, zaś mieszkańcom też powodzi się dużo lepiej.
~sołtys Lwufka
2019-07-15 21:27:50
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: -902
A puciongi do Lwufka to kiedy bendom? Śwagier już nie daji rady kuniem po śniegu i ludzi zaiwaniać z temi ludziskami panie, na jakieśtam Łoleśnice i inksze Kluczborki to piniondze sie nalazły, a do nas, coby do Jelenij Gury na targ alibo do powiatu dojechać, panie, to już ni mo. A nasza kulej to, panie, najpikniejsza w Polsce, a nawet i na tem Bożem świecie. Turysty z Niemców, to co tydnia sie łustawiajo w kulejki, coby się puciongiem przyjechać, a tu tylko śwagier ich może dorożko powozić do Wlenia i nazod.
~Michał Dadеłło
2019-07-15 19:37:24
z adresu IP: (5.254.xxx.xxx)
Ocena: 1019
A kiedy, panie, łu nas we Wsiobudce przy dworcu zrobio wreście porzundny przystanek dla dorożki mojego śwagra? Puciongu jak ni było tak ni ma, ludziska się muszom wozem kunnym do Wsiocławia wozić, a wsiadać nie ma jak - śwagier musi sam na skrzynie podsadzać ludziów, bo same rady z dyszla nie dajom.
~sołtys Lwufka
2019-07-15 17:53:50
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -807
A po co łune tam puciong bedom robić? Gadałech ze sołtysem Jugowic i jego śwagrem - niech też se kupiom kunia i ludzi do tej Jedliny wożom dryndom i wszystkie bedom szczenśliwe
~faktopedia
2019-07-15 15:29:39
z adresu IP: (185.156.xxx.xxx)
Ocena: 755
Wsiocław nie potrzebuje pociągów. Ludzie tu są zbyt biedni, zaś Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Świeradowa, gdzie jest mnóstwo bogatych turystów, zaś mieszkańcom też powodzi się dużo lepiej. Wrocław nie jest żadnym atrakcyjnym celem dla Berlińczyków i ten pociąg będzie świecił pustką. Natomiast wrocławian nie stać na wycieczki do Berlina. Rozumiem gdyby ten pociąg jeździł w Karkonosze (np. Berlin - Jelenia Góra albo Szklarska Poręba), gdzie na pewno dużo Niemców chętnie by się wybrało na wycieczkę w góry a zimą na narty, ale do Wrocławia to co najwyżej raz można pojechać i kolejny raz już nie ma po co. Obecnie najpilniejszą rzeczą na Dolnym Śląsku jest remont linii kolejowej z Jeleniej Góry do Lwówka, zanim infrastruktura popadnie w ruinę. Niestety, nie rozumieją tego obecne antykolejowe władze województwa, które zamiast na bieżąco remontować linie wolą czekać 10-20 lat i dopiero potem je odbudowywać na nowo, gdy remontować nie ma już czego. Budzą się dopiero po czasie z ręką w nocniku, a za to wszystko płacimy my z własnych podatków.
~nonsensopedia
2019-07-15 15:23:14
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -778
Lwówek Śląski jest powszechnie uważany (głównie przez jednego, ujadającego na wszystkich portalach, miejscowego gimbusa, którego nie przyjęli do szkoły średniej w Zgorzelcu) za największą atrakcję turystyczną Sudetów, która swoim blaskiem przyćmiła już dawno Kłodzko, Legnicę czy nawet Wrocław. Co tydzień na stacji w Zebrzydowej ustawiają się kolejki turystów z Niemiec, którzy spragnieni lwóweckich atrakcji turystycznych czekają pod dworcem na luksusową dryndę z kuniem należącą do śwagra lwóweckiego sołtysa. Lwówek jest częścią tzw. wielkiej aglomeracji jeleniogórskiej, do której oprócz Jeleniej Góry i (przede wszystkim) Lwówka należą także takie metropolie jak Siedlęcin, Jagniątków, Rybnica i Wojanów. Mieszkańcy Lwówka są bardzo przyjaźnie nastawieni, szczególnie do Wrocławia (chCenzura2.svg, Wsiocław, zabrali nam pociągi!) i Zgorzelca (nazywanego przez lwówczan pieszczotliwie „Skurwielcem”). Miasto nie potrzebuje monitoringu, bo wszystko jest uważnie śledzone przez grażyny podwórkowe z chowu klatkowego.
~Maciej Musiał
2019-07-15 02:21:19
z adresu IP: (67.215.xxx.xxx)
Ocena: 885
Linia do Lwówka jest bardzo niewygodna dla Kolei Dolnośląskich i władz Dolnego Śląska, bo: 1. Obnaża brak zainteresowania u władz województwa lokalnymi liniami kolejowymi (wbrew propagandzie, jaką głoszą, że chciałyby już-teraz wyremontować wszystkie linie kolejowe w województwie, podczas gdy faktycznie obecna ekipa nie reaktywowała ANI JEDNEJ linii kolejowej na Dolnym Śląsku), 2. Nieudolność w dbaniu o lokalną infrastrukturę i transport publiczny (w tym brak umiejętności w zdobyciu funduszy unijnych, które właśnie służą takim celom), 3. Arogancję Kolei Dolnośląskich wobec mieszkańców dalszych części Dolnego Śląska, których zwyczajnie mają gdzieś rozsiewając tylko kłamliwą propagandę jak świetnie funkcjonuje kolej na Dolnym Śląsku na podstawie jedynie wrocławskiej kolejki aglomeracyjnej. Dlatego trolle z Kolei Dolnośląskich i magistratu obszczekują, a nawet wulgarnie obrażają wszystkich, którzy krytycznie piszą o kolei na Dolnym Śląsku podając konkretne przykłady i robią szambo pod artykułami na tematy kolejowe, próbując sprowadzić niewygodną dla władz dyskusję do poziomu rynsztoka. Taki poziom kultury dyskusji jest w UMWD i KD. Zresztą gdy nie mają argumentów, a pijar dla władz jest bardzo ważny, to co innego mogą zrobić?
~Nonsensopedia
2019-07-15 00:46:52
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -912
Od kilkunastu miesięcy trwa szeroko zakrojona kompania propagandowa (głównie na internecie) celem przywrócenia połączeń kolejowych do Lwówka (choćby i raz na tydzień, wagonem towarowym), w której to zazwyczaj kilku miejscowych gimbusów wylewa pomyje pod każdą możliwą dyskusją na temat inwestycji kolejowych na Dolnym Śląsku, że remontuje się akurat tory do Zgorzelca, Oleśnicy, Kłodzka, Żar (a więc miast kilkukrotnie większych od Lwówka), a nie do ich metropolii. „Bo nam się po prostu te tory należą” – mówi Bożena Straszydło, która pragnie pozostać anonimowa.
~kmiot z Wsiobudki
2019-07-14 05:55:38
z adresu IP: (184.75.xxx.xxx)
Ocena: 866
A kiedy, panie, łu nas we Wsiobudce przy dworcu zrobio wreście porzundny przystanek dla dorożki mojego śwagra? Puciongu jak ni było tak ni ma, ludziska się muszom wozem kunnym do Wsiocławia wozić, a wsiadać nie ma jak - śwagier musi sam na skrzynie podsadzać ludziów, bo same rady z dyszla nie dajom.
~sołtys Lwufka
2019-07-13 22:49:31
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: -841
A łu nos puciongu ni mo już ponad rok i se jakoś radzim. Śwagier co dzionek kunia do dryndy zaprzonga i wozi ludzisków do Wlenia i Jelenij. Ale trombaja by mogli, panie, zrobić, bo zimo kuń już rade nie daji pod górkie do Wlenia dojechać i śwagier musi złazić ze krzyni, coby Kasztanowi lżej było. Zeszły soboty byli my, panie, w Kastoramie w Jalenij i ze śwagrem do spułki kupili my sto meterów kabla izolowanego i tero tylko czekomy aż jakieś trombaje we Wrocławiu przedawać bendom, to se kupim. O!
~Fuj
2019-07-11 21:46:55
z adresu IP: (184.75.xxx.xxx)
Ocena: 723
Jeszcze za mało oberwałeś i dalej podrygujesz do silniejszych, сһuјu niedomyty z zaropiałym grzybem z Kolei Dolnośląskich, wrocławski wieśniaku z Wsiocławia?
~Joanna Madrjas
2019-07-11 20:21:28
z adresu IP: (144.48.xxx.xxx)
Ocena: 676
Przestań Rachwalski w końcu zaśmiecać ten portal z dziesiątków różnych nicków. Jedyną osobą która pisze tu pod wieloma nickami jesteś ty! Spadaj do Wągrowca i przestań robić szambo na Dolnym Śląsku! Jakub mi opowiadał o twoich wyczynach na "Rynku Kolejowym". I pewnie przez przypadek wszystkie wypociny wielonickowego trolla miały ten sam adres IP z domeny kolejedolnoslaskie.
~Lwuwkumba
2019-07-11 20:18:42
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: -651
Mój ojciec ze wsi być kiedyś maszynista Ja jego syn sołtys wsi lubić cyklista Ja nie rozumieć że w lwóweckim raju Wredne urzędy pociągów nie dajo Więc ja być cwaniak i założyć tora Teraz to w komciach nikt mnie nie pokona Jak dwieście razy napiszem o Lwufku To wsiocław odda nam pięć szynobusów Ja być idiota, nie lubić normalnych Ja pluć wciąż na nich na listach czarnych Ja lubić z tyłu samotnie lub w grupie Więc ciągle pisać o gównie i dupie Zazdrosny ja być aż do żywego Dlatego nienawidzić ja Rachwalskiego:!
~Komentarz został usunięty
2019-07-11 20:08:18
z adresu IP: (144.48.xxx.xxx)
Ocena: 764
Komentarz został usunięty
~bledlw
2019-07-11 19:56:11
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -836
Trolowi lwufeckiemu polecam maść na bul dópy
~dfghytrr
2019-07-11 19:54:42
z adresu IP: (144.48.xxx.xxx)
Ocena: 743
Wbij sobie do łba tępy gówniarzu, że żadnej kolejki do Wsiobudki nie będzie, bo nikt we Wrocławiu jej nie chce.
~bledlw
2019-07-11 19:50:20
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -770
Linia do Lwówka już nie istnieje, została rozkradziona przez miejscowych .
~Jacek Kaźmierczak
2019-07-11 19:05:47
z adresu IP: (144.48.xxx.xxx)
Ocena: 838
Wbij sobie do łba tępy gówniarzu, że żadnej kolejki do Wsiobudki nie będzie. Mieszkańcy Dolnego Śląska nie będą finansować kolejnych bieda promocji dla kmiotów z Wsiocławia, których nie stać na bilety kolejowe. Natomiast zostanie wyremontowana linia kolejowa do Lwówka Śląskiego, bo potrzebują jej mieszkańcy i jest dużo atrakcyjniejsza turystycznie niż jakaś linia do Wsiobudki po krzakach. Zajarzyłeś tępoto? To przestań spamować wszystkie portale swoją zasraną Wsiobudką!
~Lwufkumba
2019-07-11 18:41:50
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -949
Mój ojciec ze wsi być kiedyś maszynista Ja jego syn sołtys wsi lubić cyklista Ja nie rozumieć że w lwóweckim raju Wredne urzędy pociągów nie dajo Więc ja być cwaniak i założyć tora Teraz to w komciach nikt mnie nie pokona Jak dwieście razy napiszem o Lwufku To wsiocław odda nam pięć szynobusów Ja być idiota, nie lubić normalnych Ja pluć wciąż na nich na listach czarnych Ja lubić z tyłu samotnie lub w grupie Więc ciągle pisać o gównie i dupie Zazdrosny ja być aż do żywego Dlatego nienawidzić ja Rachwalskiego
~Krzysztof Czarnecki
2019-07-11 17:46:45
z adresu IP: (131.255.xxx.xxx)
Ocena: 829
Pociągi we Wrocławiu są niepotrzebne. A dworzec zostawić na targowisko z szabru i z marchewką dla wrocławskiej biedoty zza Buga. W zamian wyremontować przepiękną linię kolejową do Lwówka, o którą walczą mieszkańcy.
~Pan z miasta
2019-07-11 14:49:31
z adresu IP: (196.245.xxx.xxx)
Ocena: 908
Jadom sobie głupie ludki Do Wsiobudki, tej Wsiobudki Kunia wczoraj im zabrali To puciongiem pojechali. Jadą sobie głupie kmioty Do roboty, do roboty. Wsiadła nawet chuda krowa Rzekła krótko: - "Do Pustkowa." Nawet jechał prosiak stary Gdzie? No przecież! Na Świniary! Wszystkie kmioty się zleciały Wiejski pociąg aglomeracyjny podziwiały :DD
~Fuj
2019-07-10 19:22:03
z adresu IP: (144.48.xxx.xxx)
Ocena: 931
Jeszcze za mało oberwałeś i dalej podrygujesz do silniejszych, сһuјu niedomyty z zaropiałym grzybem z Kolei Dolnośląskich, wrocławski wieśniaku z Wsiocławia? Już teraz masz ryja jak grzybiarz przeгuchany w lesie przez dzika, bułgarski wymiocie z muszli klozetowej. Wiedziałeś, że twoja stara to przeczochrany worek na sрermę dla żuli z wszystkich podwrocławskich wioch? Twoja zawszona mamuśka musi się rzucać pod kombajn żeby ogolić śmierdzące сірsko. Psi kaloszu, рieрrzony przez mongolskich uchodźców. Zrobię ci z twoich kaczych јaјc druty telegraficzne ty sfilcowany klocu z czarnobyla. Chcesz zobaczyć kosmitę? To spójrz w lustro. Jak ci się nudzi to idź się pobaw kutаsem swojej matki! Podaj swój adres, a zrobię ci lewatywę na stojąco, ty wrocławski góԝnоjadzie.
~ble
2019-07-10 17:33:53
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -995
dziś nie nic o: - kupie gówna z KD - sołtysie, co wie, bo przecież sam pisał - tekstów o czynnościach homoseksualnych - Rachwalskim - czarnej liście mikoli - głosie ze Zgorzelca - utylizacji - rzekomo najpiękniejszej linii kolejowej - wsiocławiu? Czekam na 10000 minusów od schizofrenika. Dajesz.
~taka prawda
2019-07-09 20:06:33
z adresu IP: (185.134.xxx.xxx)
Ocena: 821
Wsiocław nie potrzebuje pociągów. Ludzie tu są zbyt biedni, zaś Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Świeradowa, gdzie jest mnóstwo bogatych turystów, zaś mieszkańcom też powodzi się dużo lepiej.
~Tomasz ze Świniar
2019-07-09 19:11:16
z adresu IP: (89.249.xxx.xxx)
Ocena: 774
Wrocław nie jest żadnym atrakcyjnym celem dla Berlińczyków i ten pociąg będzie świecił pustką. Natomiast wrocławian nie stać na wycieczki do Berlina. Rozumiem gdyby ten pociąg jeździł w Karkonosze (np. Berlin - Jelenia Góra albo Szklarska Poręba), gdzie na pewno dużo Niemców chętnie by się wybrało na wycieczkę w góry a zimą na narty, ale do Wrocławia to co najwyżej raz można pojechać i kolejny raz już nie ma po co.
~ćwe
2019-07-09 19:00:16
z adresu IP: (46.77.xxx.xxx)
Ocena: -820
Ktoś ci tak specjalnie napisał o Lwówku, a ty powtarzasz. Dałeś się wpuścić w maliny. Daj działać prawdziwym obrońcom kolei. Gdyby nie hejt to remontowano by Lwówek a nie bezsensowną Jedlinę.
~Fuј
2019-07-09 18:29:21
z adresu IP: (195.12.xxx.xxx)
Ocena: 619
Trоll z Kоlei Dоlnоśląskich zоowu zarzуgał całe fоrum.
~Ble
2019-07-09 16:07:23
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: -947
Trol lwówecki spuszcza się jak dziecko
~KODLKPM
2019-07-08 05:59:51
z adresu IP: (209.209.xxx.xxx)
Ocena: 1529
CZARNA LISTA DOLNOŚLĄSKICH MIKOLI Uwaga! Podajemy listę mikoli zidentyfikowanych z imienia i nazwiska aktywnie hejtujących na portalach internetowych starania o reaktywację niektórych lokalnych linii kolejowych na Dolnym Śląsku, gdzie także zniesławiają oraz wulgarnie obrażają różne osoby. Trolle te szczególnie upodobały sobie linię kolejową Jelenia Góra - Lwówek Śląski, gdzie Koleje Dolnośląskie niedawno zlikwidowały wszystkie pociągi a lokalne społeczności aktualnie walczą o ich przywrócenie. Kamil Styrna Krzysztof Czarnecki Maciej Miłosz Wiktor Lis Cztery trolle ze Świdnicy obrażające mieszkańców Lwówka Śląskiego na dolnośląskich portalach i hejtujące pociągi do Lwówka. Pierwszy z wymienionych użytkowników znany jest również z portalu "Rynek Kolejowy", gdzie zakłada dziesiątki fakekont. Radosław Miśta Grzegorz Jóźwicki Rafał Skrzatek Marek Świtalski Jakub Adamczyk Dariusz Wojciechowski Tomasz Warszawski Adam Mikołaj Maćkowiak Bartosz Jewsiewicki Damian Chrustowski Maciej Gorzechowski Robert Mitura Jacek Kaźmierczak Jacek Wielgus Mikole głównie z Wrocławia i okolic, zidentyfikowane z imienia i nazwiska na podstawie komentarzy na Facebooku oraz kolejowych forach, piszące anonimowo też na innych portalach. Wywołują kłótnie i obrażają mieszkańców z okolic Jeleniej Góry i Lwówka Śląskiego. Grzegorz Oleś "Światowid" Troll z Przesieki, przewodniczący Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych (KODLK), który zamiast ratować lokalne linie kolejowe wywołuje albo podsyca w internecie kłótnie mające na celu torpedowanie remontów tych tras. Jakub Madrjas Michał Szymajda Redaktorzy "Rynku Kolejowego", którzy z fikcyjnych kont na "Rynku Kolejowym" rozpowszechniają nieprawdę, sabotują wysiłki o ratowanie niektórych linii kolejowych na Dolnym Śląsku, obrażają różne osoby, publikują zniesławienia osób zaangażowanych w działalność na rzecz ratowania lokalnych linii kolejowych oraz wykorzystując swoje uprawnienia moderatorskie preparują dyskusje usuwając z portalu komentarze niezgodne z ich poglądami lub odpowiedzi do swoich wpisów, aby nadać dyskusjom określony wydźwięk. Podobna aktywność też na Facebooku i prawdopodobnie też innych portalach. Marcin Medyk Adwokat z Kluczborka (zam. Kluczbork, ul. Krakowska 22), który zamiast dbać o przestrzeganie prawa obraża na różnych portalach osoby, z którymi nie zgadza się w poglądach, nęka te osoby oraz spamuje portale hejtem i wyzwiskami. Andrzej Sosna Mikol z Wrocławia notorycznie zniesławiający na różnych portalach byłego sołtysa Marczowa zaangażowanego dawniej w działalność mającą na celu poprawę dla mieszkańców oferty kolejowej na linii Jelenia Góra - Lwówek Śląski. Pisze m.in. na Facebooku pod imieniem i nazwiskiem, "Rynku Kolejowym" (nick "Zdzisław Skywalker") oraz wielu innych portalach regionalnych i kolejowych pod różnymi pseudonimami. Michał Nadolski Agnieszka Szymkiewicz Pseudodziennikarze świdnickiego szmatławca Swidnica24. pl, którzy odpowiadają za obelżywe wyzwiska pod adresem mieszkańców Lwówka Śląskiego pojawiające się na tym portalu przy artykułach o tematyce kolejowej. Powyższa lista ma charakter informacyjny i ma na celu ostrzeżenie czytelników, miłośników kolei i osoby z branży kolejowej przed trollami, spamerami i hejterami notorycznie wywołującymi kłótnie i publikującymi kłamliwe komentarze, w związku z nasileniem się w ostatnim czasie takich działań w internecie pod artykułami o kolei na Dolnym Śląsku. TAK dla powrotu pociągów na lokalne linie kolejowe Dolnego Śląska, NIE dla hejterstwa, chamstwa i sabotowania wysiłków ludzi o poprawę komunikacji w regionach odległych od Wrocławia! Lista będzie na bieżąco aktualizowana i publikowana. Rozpowszechnianie dozwolone, a nawet wskazane. Kоmitet Obrоny Dolnоśląskich Linii Kоlejowych Przed Mikоlami (KODLKPM)
~Jakub Adamczyk
2019-07-04 21:53:58
z adresu IP: (196.196.xxx.xxx)
Ocena: 2009
Druga stacja w Kłodzku w odległości 1 kilometra od poprzedniej to jakiś absurd. I tak większość pociągów będzie dalej jeździć na Główne, żeby skomunikować całe miasto (pociągi z kierunku Kudowy, Bystrzycy, Czech i po reaktywacji Stronia Śląskiego). Największe blokowiska w Kłodzku są właśnie w północnej części miasta. Natomiast od północy mamy tylko dwa kierunki: od strony Wrocławia i Wałbrzycha. Pociągi z pierwszego z nich powinny zostać przedłużone do Międzylesia albo Bystrzycy Kłodzkiej, z drugiego już teraz przejeżdżają przez całe Kłodzko i jadą do Kudowy (a po reaktywacji będzie jeszcze jeden kierunek do Stronia Śląskiego). Podsumowując: wywalanie dużych pieniędzy na coś, co nie będzie miało żadnego znaczenia praktycznego. Będzie tak jak z przystankami pomiędzy Legnicą a Lubinem czy w Rakoniewicach, gdzie PLK też wydała duże pieniądze na ich modernizację a potem okazało się, że przewoźnik samorządowy nie jest zainteresowany zatrzymywaniem się na nich.
~Integracja komunikacji
2019-07-04 09:58:22
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: -843
Artykuł dotyczy przystanku kolejowego Kłodzko Miasto. Podróżujący z północy i zachodu, czyli Wrocławia, Legnicy, Wałbrzycha, nareszcie dojadą do centrum Kłodzka a nie Jurandowa. Nie trzeba będzie na piechotę "zasuwać" do miasta. Nota bene, Władze Kłodzka powinny usprawnić komunikację miejską i dostosować rozkład jazdy autobusów sprzed stacji Kłodzko Miasto do przyjeżdżających pociągów.
~Jan
2019-07-01 20:56:24
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
Wystarczy się przyjrzeć kladce na Kłodzku głównym i tak kładka została skrócona by mieszkańcy okolic warty i owczej góry musieli dojeżdżać samochodami przez co cały dworzec jest zakorkowany autami, następnie kładka jakoś się nie spasowala że schodami na peronie nr. 3 tak około 30 cm przesunięte są schody do toru nr 6 i trzeba było u góry wstawić łaty by nikt nie spadł kolejny bubel to deski na kladce trzymają się na piaskach które powinny służyć niewidomym a nie do trzymania desek. Mam pytanie kto te bublle odbierał?? Pewnie ten sam co kazał zlikwidować dalszą część kładki. Na tych deskach można się wywrocic ale kogo to interesuje ważne by rachunek się zgadzał a ten co odbierał po odbiorze kupił sobie auto z salonu suva.
~kłodzczanin
2019-07-01 14:40:18
z adresu IP: (96.9.xxx.xxx)
Ocena: 853
Bezsensowna inwestycja. I tak większość pociągów jedzie z południa Kotliny Kłodzkiej, więc i tak będą musiały dojechać na Główne. Wywalanie pieniędzy w błoto!
~bystrzak2000
2019-07-01 14:32:47
z adresu IP: (82.102.xxx.xxx)
Ocena: 903
Nawet za Niemca nie dokończono tej inwestycji, bo nie było takiej potrzeby. Obecnie też nie ma takiej potrzeby. Lepiej wybudować dodatkowe przystanki w Jeleniej Górze.
~Ma ck
2019-07-01 05:41:07
z adresu IP: (77.115.xxx.xxx)
Ocena: -904
Budowę stacji Kłodzko miasto planował i rozpoczął Hitler ale nie skończył. Niedokończone perony i zamurowane wejścia podziemne stały ponad 70 lat. Dopiero teraz dokończono robotę Adolfa
~Dominika Styrna
2019-06-30 23:15:15
z adresu IP: (181.214.xxx.xxx)
Ocena: 939
Wakacyjna promocja! Dwa stosunki za tę samą cenę. Zapraszam do Świdnicy do mojego prywatnego burdelu. Znajdziecie mnie też na Facebooku na moim koncie i brata Kamila.
~Tomasz Styrna tata Kamila
2019-06-30 23:12:22
z adresu IP: (104.222.xxx.xxx)
Ocena: 1003
Pociągi do Kłodzka wystarczą tylko od strony Wałbrzycha. Z Wrocławia nikt nie jeździ, bo we Wrocławiu mieszka sama biedota, która woli jeździć własnym środkiem transportu - na kobyłach.
~Powietrze
2019-06-30 22:46:30
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: -954
Ciekawe czy te pociągi sa skomunikowane z autobusami w miejscowościach do których docierają?
~Elka
2019-06-30 21:55:02
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -930
I bardzo dobrze. ????
~wasiukibic
2019-06-30 14:23:01
z adresu IP: (89.249.xxx.xxx)
Ocena: 50000
Obecnie najpilniejszą rzeczą na Dolnym Śląsku jest remont linii kolejowej z Jeleniej Góry do Lwówka, zanim infrastruktura popadnie w ruinę. Niestety, nie rozumieją tego obecne antykolejowe władze województwa, które zamiast na bieżąco remontować linie wolą czekać 10-20 lat i dopiero potem je odbudowywać na nowo, gdy remontować nie ma już czego. Budzą się dopiero po czasie z ręką w nocniku, a za to wszystko płacimy my z własnych podatków.
~Kamil Styrna ze Świdnicy
2019-06-30 14:19:50
z adresu IP: (5.254.xxx.xxx)
Ocena: 891
"Rozbudowany układ torów pozwoli usprawnić przejazd pociągów w kierunku: Kudowy Zdroju, Międzylesia, Kamieńca Ząbkowickiego czy Wałbrzycha." - No proszę, a do Wrocławia nie. Ach, zapomniałem, pociągi z Wrocławia we wszystkich kierunkach mają być przecież likwidowane, bo tamtejszej biedoty nie stać na bilety i pociągi świecą pustką.
~Wsiocławski troll nadaje
2019-06-30 14:16:42
z adresu IP: (185.44.xxx.xxx)
Ocena: 949
Widzę, że wsiocławski troll z Kolei Dolnośląskich plujący wszędzie na Lwówek i poszywający się pod sołtysa Marczowa tu też dotarł. Za mało ostatnio dostałeś w dupę i jeszcze chcesz?
~Lwówecki Troll śpi???
2019-06-30 12:49:11
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -952
Jeszcze się uzurpator, podszywający się pod kolejowych forumowiczów nie uaktywnił? Tęsknimy za wylewaniem pomyj na KD, Rachwalskiego, fryzjerki że Zgorzelca i wszystkich innych...