Trzecia wygrana wrocławian na zgrupowaniu w Słowenii

Piotr Pietraszek, slaskwroclaw.pl | Utworzono: 2019-07-09 20:00

Wrocławianie do kraju wracają z kompletem zwycięstw. Wcześniej podopieczni czeskiego trenera Vitezslava Lavicki pokonali w Słowenii dwie chorwackie drużyny Hajduk Split (2:1) i Slovana Belupo (2:0).

W ostatnim meczu kontrolnym piłkarze z Wrocławia po raz pierwszy musieli odrabiać straty. To ukraiński zespół wyszedł na prowadzenie w 36. minucie. Po przechwycie w środku pola, piłka powędrowała do Władysława Kabajewa, który wbiegł w pole karne Śląska i płaskim strzałem w długi róg bramki pokonał Matusa Putnocky’ego.

WKS jeszcze przed przerwą zdołał doprowadzić do wyrównania. W 42. minucie niedokładne podanie bramkarza Zorii przejął Jakub Łabojko i w sytuacji sam na sam podał do Roberta Picha, który skierował piłkę do pustej bramki. Wynik meczu ustalił w 79. minucie Mateusz Cholewiak. Wprowadzony po przerwie pomocnik Śląska silnym strzał zza pola karnego pokonał bramkarza rywali.

W spotkaniu z Zorią zabrakło Krzysztofa Mączyńskiego i Mateusza Radeckiego, którzy wrócili do Polski ze względu na problemy zdrowotne. Uraz pierwszego nie ukazał się poważny i niebawem ma wznowić treningi. Bardziej skomplikowana jest sytuacja z Radeckim, który odczuwa ból operowanego kilka miesięcy temu kolana. Zawodnik musi przejść kolejne badania i niewykluczone, że czeka go kolejny zabieg.

Jutro zespół ze stolicy Dolnego Śląska wróci do kraju. Ostatnim sprawdzianem wrocławian przed startem ligi będzie sparingowy mecz z Wartą Poznań (14 lipca, na stadionie przy ul. Oporowskiej). Sześć dni później podopieczni czeskiego trenera Vitezslava Lavicki zagrają pierwszy mecz o punkty - na wyjeździe z Wisłą Kraków.

Śląsk Wrocław – Zoria Ługańsk 2:1 (1:1)
Bramki: Pich 42, Cholewiak 79 - Kabajew 36

Śląsk: Putnocky (46 Kajzer) – Broź (66 Dankowski), Golla, Pawelec (46 Celeban), Hołownia (46 Stiglec) – Musonda (46 Gąska), Łabojko (78 Boruń), Chrapek (59 Łyszczarz), Pich (70 Pałaszewski), Płacheta (52 Cholewiak) – Exposito (52 Szczepan).