Świetny występ Grega van Avermaeta z dolnośląskiej grupy CCC na 17. etapie TdF

Michał Hamburger | Utworzono: 2019-07-24 18:34 | Zmodyfikowano: 2019-07-24 18:35
A|A|A

fot. cccsport.eu

- Atakowałem we właściwym momencie i zabierałem się we właściwe odjazdy, a na podjeździe jechałem na limicie. Inni byli jednak mocniejsi. Zwycięstwo było dziś niemożliwe, więc starałem się wyciągnąć z tego etapu tyle ile się dało - mówi Greg Van Avermaet o kluczowych momentach 17.etapu.

Włoch Matteo Trentin (Mitchelton-Scott) wygrał po samotnej ucieczce 17 etap kolarskiego wyścigu Tour de France. Liderem pozostaje Francuz Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step). Kolarze mieli do pokonania 200 km z Pont du Gard do Gap.

Trentin wyprzedził o 37 sekund Duńczyka Kaspera Asgreena (Deceuninck-Quick-Step) i mistrza olimpijskiego z Rio de Janeiro Belga Grega van Avermaeta z dolnośląskiej grupy CCC. Grupa z liderem wyścigu straciła do zwycięzcy 20 minut i 10 sekund. Alaphilippe był 34. na mecie. Z taką samą stratą na 37. miejscu przyjechał Michał Kwiatkowski (Ineos).

Alaphilippe ma 35 sekund przewagi nad Brytyjczykiem Geraintem Thomasem (Ineos) oraz minutę i 47 sekund nad Holendrem Stevenem Kruiswijkiem (Jumbo-Visma).

W czwartek górski - pierwszy alpejski - etap z Embrun do Valloire długości 208 km. Zakończenie wyścigu w niedzielę na Polach Elizejskich w Paryżu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama