Krajewski z Nagrodą, Klicka ze „Zdrojem", Rosetti z „Panną Pojutrze" i Klimsa z „Ignacem" [WIDEO]

Jacek Antczak | Utworzono: 2019-08-03 17:12 | Zmodyfikowano: 2019-08-05 10:17
A|A|A

Barbara Klicka w studiu RWK

W ostatnim dniu lipca, wręczyliśmy Markowi Krajewskiemu Nagrodę Specjalną Emocji za Osobowość Roku. Jak zareagował najsłynniejszy autor kryminałów w Polsce, obchodzący w tym roku jubileusz 20-lecia twórczości i co sądzi np. o... Radiu Wrocław Kultura, Marek Krajewski opowiedział nam po godzinie 16.30.

Po godzinie 17:00 spotkaliśmy się z Barbarą Klicką, poetką, która w tym roku zadebiutowała jako autorka prozy. W powieści „Zdrój" (wydawnictwo WAB), przedstawia „historię uzdrowiskową". W sanatorium główna bohaterka książki musi mierzyć się ze spojrzeniami i wypowiedziami nieznoszących sprzeciwu kuracjuszek z wieloletnim doświadczeniem. Zawiązuje też intrygujące znajomości z personelem i innymi skierowanymi na leczenie pacjentami... 

We Wrocławiu dobiegł końca Miesiąc Spotkań Autorskich, na którym gościli pisarze z Ukrainy, Czech, Słowacji, Polski oraz codziennie rumuńscy twórcy, reprezentujący literaturę gościa honorowego MSA. Przed jednym z ostatnich spotkań porozmawialiśmy w Radiu Wrocław Kultura  z Adiną Rosetti, prozaiczką, dziennikarką i autorką książek dla dzieci, która zadebiutowała powieścią Deadline, w której łączy prawdziwe historie życiowe pracowników korporacji z losami wykolejeńców żyjących na marginesie społeczeństwa. Jej dziecięce tytuły np. Domnișoara Poimâine și joaca de-a Timpul („Panna Pojutrze i gra w czas"), De ce zboară vrăjitoarele pe cozi de mătură („Dlaczego czarownice latają na miotłach"), Aiurea-n tramvai. Aventurile lui Anton în țara cuvintelor anapoda („Bla-bla w tramwaju. Przygody Antona w kraju słów na opak") są doceniane przez małych czytelników oraz w konkursach na najpiękniejsze książki. Naszą rozmowę tłumaczyła Radosława Janowska-Lascar. 

Po godzinie 18.00 naszym gościem był Bogusław Klimsa, kompozytor, dziennikarz, znany popularyzator muzyki i rozrywki i autor monografii. Właśnie ukazała się jego książka pt. „Ignac" – o wyjątkowym poecie Lechu Ignaszewskim. Książkę z pietyzmem zakomponowaną, wypełnioną tekstami wydobytymi z niebytu i ilustrowaną intrygującymi rysunkami, szkicami, wydało studio c2 Grzegorza Mieczkowskiego.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama