Muzyka w RWK - Cheeba i Wlazi, CzanOFF Fest, Oczybaszki oraz Jan Kantner Quartet [PODCASTY I WIDEO]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-08-19 19:13 | Zmodyfikowano: 2019-08-19 19:31
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


Zaczęliśmy od spotkania z Cheebą. Związany z naszym miastem muzyk, przez kilka ostatnich miesięcy sporo podróżował, w związku z czym opowiedział nam muzyce z Bali i inspiracjach do wydania mixtape'u z muzyką jungle w kształcie nieśmiertelnika. A, że zajrzał do nas też Grzesiek Wlaźlak z zespołu Bethel, porozmawiamy też o czwartej edycji CzarnOFF Fest, która potrwa od 22 do 25 sierpnia.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


"O ludziach, których być może nie było" to (najprawdopodobniej) tytuł nowego albumu zespołu Oczybaszki. Na wydawnictwo składa się cykl baśniowych opowieści inspirowanych legendami Dolnego Śląska i żywotami świętych. O nagrywaniu w poszerzonym składzie i powstawaniu płyty mówiły Basia Biel i Ola Gocał.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


A zakonczylismy nowym wrocławskim jazzem. Piszą, że ich muzyka to coś między hard bopem a free jazzem, ze sporą domieszką brzmień etnicznych. Najlepiej jednak posłuchać i sprawdzić - połowa Jan Kantner Quartet czyli grający na saksofonie lider i perkusista Dawid Opaliński, opowiedzieli (nie tylko) o kolejnych prezentowanych na naszej antenie kompozycjach.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co poniedziałek w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama