Gromił, debiut i Oprawca Boży. Jarosław Rybski, Oskar Eden i Eugeniusz Dębski w RWK [WIDEO]

Jacek Antczak | Utworzono: 2019-08-23 08:55 | Zmodyfikowano: 2019-08-23 08:57
A|A|A

Eugeniusz Dębski w studiu RWK

No i mamy kolejną „fantastyczną” drakę we Wrocławiu lat 50. Jarosław Rybski, wrocławski tłumacz po błyskotliwym powieściowym debiucie zatytułowanym „Warkot”, powraca. Tym razem z „Gromiłem” (wydawnictwo Wydawnictwo Vis-a-Vis Etiuda). O ile pierwszy tom z cyklu „Bractwo Wrocławskie”, m.in. za oddanie realiów Wrocławia z lat powojennych bardzo chwalił sam mistrz Marek Krajewski, o tyle drugą część rekomenduje także, coraz bardziej zwiazany z Wrocławiam... Graham Masterton. Tym razem jest rok 1957, grupa przyjaciół znana pod nazwą Bractwa Wrocławskiego żyje spokojnie swoim życiem. Do czasu. Awansowany na kapitana Stefan Gromił natrafia w aktach Urzędu Bezpieczeństwa na sprawę sprzed lat, w której pojawiło się nazwisko przyjaciela Jana Warkota. Tropy prowadzą do Karpacza... Jarosław Rybski był naszym gościem po godzinie 16.

A po godz. 17 spotkaliśmy się z Oskarem Edenem, który zadebiutował niedawno zbiorem opowiadań pt. Oskar Eden "Kwaśne pomarańcze". Ponad 300-stronicową książkę, złożoną z 33 rozdziałów łączy postać głównego bohatera. Zdarzenia i doświadczenia, które go spotykają, rozgrywają na przestrzeni czterdziestu lat, a kolejność rozdziałów współgra z biegiem jego życia. Opowiadania są jednak rodzajem zamkniętych całości i dlatego bez większego uszczerbku dla rozumienia fabuły można je czytać w dowolnej kolejności. Autor jest wrocławianinem, a książkę wydało Wydawnictwo Poligraf.

Po godz. 18 po debiutancie dla odmiany gościliśmy autora prawie 150 opowiadań i ponad 20 powieści skupionych w cykle o Owenie Yeatesie, Rycerzu Hondelyku, Krucjacie czy Moherfuckerze. Mowa oczywiście o prezesie wrocławskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i kultowego twórcy scence fiction i fantazy EuGeniusz Dębski. Tym razem porozmawiamy przede wszystkim o jego najnowszej powieści zatytułowanej „Oprawca Boży”, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Fabryka Słów. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama