Gromił, debiut i Oprawca Boży. Jarosław Rybski, Oskar Eden i Eugeniusz Dębski w RWK [WIDEO]

Jacek Antczak | Utworzono: 2019-08-23 08:55 | Zmodyfikowano: 2019-08-23 08:57
A|A|A

Eugeniusz Dębski w studiu RWK

No i mamy kolejną „fantastyczną” drakę we Wrocławiu lat 50. Jarosław Rybski, wrocławski tłumacz po błyskotliwym powieściowym debiucie zatytułowanym „Warkot”, powraca. Tym razem z „Gromiłem” (wydawnictwo Wydawnictwo Vis-a-Vis Etiuda). O ile pierwszy tom z cyklu „Bractwo Wrocławskie”, m.in. za oddanie realiów Wrocławia z lat powojennych bardzo chwalił sam mistrz Marek Krajewski, o tyle drugą część rekomenduje także, coraz bardziej zwiazany z Wrocławiam... Graham Masterton. Tym razem jest rok 1957, grupa przyjaciół znana pod nazwą Bractwa Wrocławskiego żyje spokojnie swoim życiem. Do czasu. Awansowany na kapitana Stefan Gromił natrafia w aktach Urzędu Bezpieczeństwa na sprawę sprzed lat, w której pojawiło się nazwisko przyjaciela Jana Warkota. Tropy prowadzą do Karpacza... Jarosław Rybski był naszym gościem po godzinie 16.

A po godz. 17 spotkaliśmy się z Oskarem Edenem, który zadebiutował niedawno zbiorem opowiadań pt. Oskar Eden "Kwaśne pomarańcze". Ponad 300-stronicową książkę, złożoną z 33 rozdziałów łączy postać głównego bohatera. Zdarzenia i doświadczenia, które go spotykają, rozgrywają na przestrzeni czterdziestu lat, a kolejność rozdziałów współgra z biegiem jego życia. Opowiadania są jednak rodzajem zamkniętych całości i dlatego bez większego uszczerbku dla rozumienia fabuły można je czytać w dowolnej kolejności. Autor jest wrocławianinem, a książkę wydało Wydawnictwo Poligraf.

Po godz. 18 po debiutancie dla odmiany gościliśmy autora prawie 150 opowiadań i ponad 20 powieści skupionych w cykle o Owenie Yeatesie, Rycerzu Hondelyku, Krucjacie czy Moherfuckerze. Mowa oczywiście o prezesie wrocławskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i kultowego twórcy scence fiction i fantazy EuGeniusz Dębski. Tym razem porozmawiamy przede wszystkim o jego najnowszej powieści zatytułowanej „Oprawca Boży”, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Fabryka Słów. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama