Puchar EHF: Efektowne zwycięstwo piłkarek ręcznych Metraco Zagłębia

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2019-09-07 20:40
A|A|A

Pierwszy mecz nowego sezonu lubinianki rozpoczęły w składzie: Maliczkiewicz, Grzyb, Belmas, Matieli, Buklarewicz, Górna, Milojević a pierwszą bramkę zdobyła serbska obrotowa. Metraco Zagłębie poszło za ciosem i po trzech minutach było 3:0. Po kolejnych trzech minutach o czas poprosił szkoleniowiec Metalurga, wówczas było już 5:0. Przerwa niewiele pomogła ekipie z Północnej Macedonii. Ton grze nadal nadawały Miedziowe, a przyjezdne wciąż czekały na pierwszą bramkę. Koncert Zagłębia trwał, lubinianki bawiły się grą, tymczasem zawodniczki Metalurga swoją pierwsza bramkę zdobyły po kwadransie. Radość nie była jednak wielka, bo na tablicy wyników widniało 10:1 dla Miedziowych. W ekipie mistrzyń Macedonii Północnej dwoiła się i troiła Jana Kalajdjievska, ale bez wsparcia koleżanek nie mogła zdziałać wiele. Zawodniczki Metraco Zagłębia nie spuszczały z tonu i do przerwy gromiły rywalki 20:8, a aż siedem bramek było autorstwa Kingi Grzyb.

W przerwie meczu odbyła się licytacja koszulki skrzydłowej Metraco Zagłębia Lubin, a wylicytowana przez prezesa Zagłębia Lubin kwota została przeznaczona na pomoc w ramach akcji #RęcznaDlaZuzi. Podczas spotkania w hali RCS obecni byli także wolontariusze DKMS.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza – od serii trafień zawodniczek Metraco Zagłębia Lubin. Siedem minut po przerwie było 25:8. W drugiej połowie na parkiecie szalała Daria Zawistowska, która do bramki rywalek trafiała raz za razem. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej zmiotły rywalki parkietu i jutrzejszy rewanż będzie już tylko formalnością.

MVP meczu: Daria Zawistowska (Metraco Zagłębie)

WHC Metalurg Skopje – Metraco Zagłębie Lubin 14:44 (8:20)

Metralurg: Ilijaz, Aleksoska – Gjorgjevska 1, Gulicoska, Tasevska 2, Smajlowska, Temelkovska 1, Damcheska 2, Kalajdjievska 6, Bozinovska 1, Gramatova, Petkovska 1, Paskal.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Hurychova 3, Stanisławczyk 2, Grzyb 8, Trawczyńska 4, Buklarewicz 1, Górna 4, Miłek 1, Ważna 6, Galińska, Zawistowska 9, Matieli, Belmas 5, Pielesz, Milohević 1.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama