W niedzielę początek MŚ w kolarstwie. Wystartują zawodnicy CCC

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2019-09-21 17:20
A|A|A

Na starcie w Harrogate staną zespoły złożone z trzech mężczyzn i trzech kobiet, a 14-kilometrową rundę najpierw pokonają panowie, ustępując potem miejsca swoim koleżankom. Do niedzielnych zmagań zgłosiło się 12 ekip. Wśród nich nie ma Polaków. Nowa konkurencja zastąpiła w programie MŚ rozgrywaną w latach 2012-2018 jazdę na czas grup zawodowych, która nie cieszyła się jednak wielkim uznaniem ekip.

Do Anglii wybiera się 29-osobowa reprezentacja Polski. Zabraknie w niej mistrza świata elity z 2014 roku Michała Kwiatkowskiego, który w tym sezonie nie błyszczał, a ostatnio jest bez formy. W tej sytuacji liderem biało-czerwonych w wyścigu elity mężczyzn 29 września będzie prawdopodobnie Rafał Majka, szósty zawodnik 74. edycji Vuelta a Espana, choć trasa nie jest dla niego wymarzona, pagórkowata i licząca aż 285 km (z przewyższeniem 3645 m). To najdłuższy dystans od 1976 roku i mistrzostw we włoskiej miejscowości Ostuni (288 km).

Oprócz Majki pojadą jego dwaj koledzy z grupy zawodowej Bora-Hansgrohe - Maciej Bodnar i Paweł Poljański, a ponadto Michał Gołaś (Ineos) i dwak zawodnicy dolnośląskiej ekipy CCC - Łukasz Wiśniowski i Łukasz Owsian. W jeździe indywidualnej na czas wystartuje Bodnar i kolejny z kolarzy CCC - Kamil Gradek.

W wyścigu młodzieżowców szansę na sukces ma inny zawodnik dolnośląskiej grupy Szymon Sajnok, który był trzeci na ostatnim etapie tegorocznej Vuelty.

Przed rokiem w mistrzostwach świata w Innsbrucku najlepiej z Polaków wypadli Kwiatkowski - czwarty w jeździe indywidualnej na czas oraz Małgorzata Jasińska - piąta w wyścigu kobiet ze startu wspólnego. W wyścigu mężczyzn w Austrii Rafał Majka zajął 35. miejsce.

Skład reprezentacji Polski na MŚ w Yorkshire:

elita mężczyzn: Rafał Majka, Maciej Bodnar, Paweł Poljański (wszyscy Bora-Hansgrohe), Michał Gołaś (Ineos), Łukasz Wiśniowski, Łukasz Owsian (obaj CCC); jazda ind. na czas: Bodnar, Kamil Gradek (CCC);

elita kobiet: Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM), Anna Plichta (Trek-Segafredo), Marta Lach, Agnieszka Skalniak (obie CCC-Liv), Małgorzata Jasińska (Movistar), Aurela Nerlo (TKK Pacific Nestle Fitness), Katarzyna Wilkos (MAT Atom Deweloper); jazda ind. na czas: Plichta;

młodzieżowcy: Filip Maciejuk (Leopard), Szymon Sajnok (CCC), Stanisław Aniołkowski (CCC Development), Artur Sowiński (VPM Porto Sant'Elpidio), Szymon Krawczyk (Voster ATS); jazda ind. na czas: Maciejuk, Szymon Tracz (CCC Development);

juniorzy: Dominik Górak, Miłosz Ośko (obaj Warszawski Klub Kolarski); jazda ind. na czas: Kacper Majewski (KKS Gostyń), Michał Gałka (UKS Copernicus);

juniorki: Natalia Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness), Dominika Włodarczyk (MLKS Wieluń), Nikola Wielowska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), Karolina Stępień (LSKK Bełchatów); jazda ind. na czas: Krześlak, Julia Kowalska (KTK Kalisz).

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama