Udany sezon Śląska Wrocław

| Utworzono: 2009-06-01 10:42 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Różnie układają się losy beniaminków po awansie do ekstraklasy, ale w przypadku Śląska nie mamy powodów do narzekań. Przed rozpoczęciem sezonu niewiadomych było bardzo dużo. Śląsk w dobrym stylu wywalczył awans do ekstraklasy, ale władzom Wrocławia zamarzyła się fuzja ze Zbigniewem Drzymałą. Do stolicy Dolnego Śląska miał trafić „pociąg" piłkarzy Groclinu, którzy, jak gdyby nigdy nic, mieli założyć koszulki Śląska i występować na Oporowskiej. Kto wówczas zostałby w drużynie. Pewnie 4 - 5 zawodników a i Ryszard Tarasiewicz nie miałby tu czego szukać.

Na szczęście stało się inaczej. I tak naprawdę teraz nieważne jakie czynniki o tym zdecydowały. Pesymiści narzekali. „Zobaczysz, że za rok z hukiem polecimy do 1 ligi" - powtarzali wielokrotnie. Pozostawała wiara w charyzmę Ryszarda Tarasiewicza i zbudowany przez niego kolektyw.

Pojawili się nowi piłkarze - i tu popularny „Taraś" się nie pomylił. Słowo „wzmocnienie" pasuje bowiem jak ulał do nazwisk Celebana, Fojuta czy Pawelca, nie mówiąc już o strzałach w dziesiątkę, jakimi było zatrudnienie Mili i Łukasiewicza.

I choć po wyjazdowych meczach w Warszawie powroty do Wrocławia nie były miłe, to jednak o spotkaniach z Wisłą Kraków, Lechem Poznań czy GKSem Bełchatów nie sposób zapomnieć.

Runda wiosenna była - to fakt - nieco słabsza niż jesienna. Mniej meczów, mniej punktów a dodatkowo kontuzje Sebastiana Mili czy Jarosława Fojuta. Ponadto Śląsk szybko zyskał miano drużyny, której nie groziły już ani europejskie puchary ani spadek z ekstraklasy i pewnie to również miało wpływ na osiągane rezultaty. Za to Śląsk po raz pierwszy w historii zdobył Puchar Ekstraklasy wygrywając w finale w Wodzisławiu z Odrą 1:0.

Radio Wrocław było ze Śląskiem w lepszych i gorszych momentach. Z myślą o kibicach piłki nożnej uruchomiliśmy specjalny sportowy kanał internetowy, w którym transmitowaliśmy bez żadnych przerw wszystkie mecze wrocławskich piłkarzy.

A naszej stronie internetowej w specjalnej zakładce "Śląsk w sezonie 2008/2009" pełne podsumowanie zakończonych rozgrywek: statystyka, przypomnienie wszystkich spotkań wrocławskiego zespołu, czyli sezon w pigułce i ocena piłkarzy.

Zapraszamy do dyskusji!

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.