Koszykarki CCC Polkowice wygrywają z Pszczółką Lublin

| Utworzono: 2019-10-19 21:48

To był wbrew pozorom bardzo trudny sprawdzian dla ekipy CCC. Już pierwsza kwarta pokazała, że polkowiczanki będą musiały zostawić na parkiecie sporo zdrowia. Rywalki nie przyjechały ze spuszczonymi głowami i wierzyły w końcowy sukces. Po 10 minutach górą gospodynie 17:12.

W drugiej kwarcie oglądaliśmy bardzo wyrównane starcie, w którym dominowała raczej defensywa. Oba zespoły nie były w stanie zagrać swojego najlepszego ataku. Znów minimalnie lepsze gospodynie, które wygrały tę część 19:17.

Po przerwie obrona została uszczelniona do granic możliwości. I jedne i drugie nie potrafiły pokonać defensywnego bloku przeciwniczek. Oglądaliśmy trochę koszykarskich szachów, ale chyba z korzyścią dla widowiska. Ta odsłona na remis po 13.

W decydującej kwarcie emocji nie brakowało, ale w ostatecznym rachunki to obrończynie mistrzostwa kraju po końcowej syrenie mogły unieść ręce w geście triumfu.

CCC Polkowice - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 69:59 (17:12, 19:17, 13:13, 20:17)

Punkty:
CCC Polkowice: Ana-Maria Filip 21, Denesha Stallworth 12, Artemis Spanou 11, Maria Conde 11, Danielle Robinson 7, Weronika Gajda 4, Monika Naczk 3, Miljana Bojovic 0.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin: Alexis Peterson 20, Jovana Popovic 14, Giedre Labuckiene 13, Agnieszka Szott-Hejmej 7, Ama Degbeon 5, Julia Adamowicz 0, Olga Trzeciak 0, Anna Pawłowska 0, Zuzanna Sklepowicz 0.