Kolejny kontrakt. Kelemen został zawodnikiem drużyny z Polkowic

Piotr Pietraszek, materiały prasowe | Utworzono: 2019-11-08 18:00 | Zmodyfikowano: 2019-11-08 18:00
A|A|A

fot. CCC Development Team

Zawodnik podpisał z dolnośląską grupą kontrakt na 2 lata. Niespełna 19-letni Kelemen przygodę z rowerem zaczynał od BMX. W wieku 11 - lat zaczął ścigać się na torze, gdzie preferował początkowo konkurencje sprinterskie. Jako nastolatek zaczął trenować kolarstwo szosowe. Na koncie ma m.in. tytuł mistrza Czech w juniorach (w wyścigu ze startu wspólnego). Pochodzi z kolarskiej rodziny - jego tata także się ścigał, a brat wybrał kolarstwo torowe.

- Petr Kelemen jest bardzo perspektywicznym kolarzem. To zawodnik, który dobrze czuje się w jeździe na czas. Dobrze radzi sobie także w terenie pofałdowanym oraz na sprinterskich końcówkach z mniejszej grupy. Może więc nie tylko sam finiszować, ale także być rozprowadzającym dla Staśka Aniołkowskiego. Uważam, że będzie solidnym wzmocnieniem dla naszej ekipy przez kolejne dwa sezony - powiedział Robert Krajewski, prezes i dyrektor sportowy CCC Development Team.

- Bardzo się cieszę, że będę reprezentować barwy CCC Development Team. Uważam, że nie mogłem trafić lepiej - na poziomie kontynentalnym to najbardziej profesjonalna ekipa i najlepsze miejsce dla zawodników U-23 do zdobywania doświadczenia. Po tegorocznych mistrzostwach świata miałem na stole dwie oferty, ale nie wahałem się ani chwili - mówi Kelemen, który przez cały bieżący sezon śledził poczynania swoich przyszłych kolegów.

- Wiem, że zespół jest silny - 19 wygranych w sezonie - ta liczba mówi sama za siebie. Dodatkowo, chłopaki mieli szansę rywalizować na dobrze obsadzonych wyścigach. Nie mogę doczekać się kolejnego sezonu. Jestem przekonany, że po zimowych obozach przygotowawczych zbudujemy mocną, zgraną ekipę, która będzie w stanie walczyć o wygrane - dodał Petr Kelemen.

Petr Kelemen
data urodzenia 18.11. 2000
specjalizacja: czasowiec, klasykowiec, bunch sprinter
kontrakt z CCC Development Team na sezony: 2020 - 2021

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama