Nowe książki Jakuba Szamałka i Tomasza Duszyńskiego oraz powrót do początków Klary Schulz z Nadią Szagdaj [WIDEO]

Bartosz Synowiec | Utworzono: 2019-11-22 12:28 | Zmodyfikowano: 2019-11-22 12:48
A|A|A

Jakub Szamałek w studiu RWK

Po świetnie przyjętej książce Jakuba Szamałka pt. "Cokolwiek wybierzesz" , otwierającej cykl "Ukryta sieć", autor prezentuje drugą część zatytułowaną "Kimkolwiek jesteś". Jeszcze kilka lat temu w internecie można było przeczytać o teorii głoszącej, że wystarczy sześć kontaktów, by dotrzeć do każdej osoby na świecie. Teraz zaryzykować można nową. Wystarczy kilka kliknięć, żeby o dowolnej osobie na świecie wiedzieć niemal wszystko lub z pewnością zdecydowanie za dużo. Przyszłość, której się obawiamy, już nadeszła. Wciągająca, przerażająca i trzymająca w napięciu aż do ostatniej strony nowa powieść Jakuba Szamałka to książka, po przeczytaniu której trudno się otrząsnąć. O najnowszym dziele, tuż przed czwartkowym spotkaniem w Empiku Renoma, autor opowiedział na naszej antenie w ostatni czwartek.

W drugiej części programu wróciliśmy do początków historii najsłynniejszej pani detektyw z Breslau. Właśnie ukazało się wznowienie pierwszej części Kronik Klary Schulz zatytułowanej "Sprawa pechowca". Breslau, rok 1910. Podczas spektaklu w operze ginie znany baryton. Choć jego śmierć na początku wydaje się nieszczęśliwym wypadkiem, szybko okazuje się, że jest precyzyjnie zaplanowanym spektakularnym morderstwem. Zbieg okoliczności sprawia, że na miejscu przestępstwa jako pierwsza pojawia się początkująca detektyw Klara Schulz. Działając na prywatne zlecenie, które otrzymuje od bliskiego przyjaciela śpiewaka, młoda kobieta powoli odkrywa kulisy tego i kolejnych tajemniczych morderstw. O znanym cyklu kryminałów retro porozmawiliśmy z Nadią Szagdaj, pomysłodawczynią przygód Klary Schulz.

To był iście kryminalny wieczór literacki, bowiem trzecim gościem naszego programu był Tomasz Duszyński - dziennikarz, scenarzysta gier komputerowych oraz autor kilkunastu książek z gatunku kryminału, fantastyki, literatury dziecięcej i związanej z regionem strzelińskim. Jego najnowsza propozycja to powieść "Toksyczni" - porywający i wstrząsający wrocławski kryminał o gangsterskich porachunkach oraz skorumpowanej policji.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama