Wygrana CCC Polkowice w Pucharze Europy i awans do kolejnej rundy

| Utworzono: 2019-12-04 20:14 | Zmodyfikowano: 2019-12-04 20:15

Zespół CCC był faworytem i udowodnił, że w pewni zasłużył na awans. Szwedki nie były wymagającym rywalem. Polkowiczanki jeszcze przed przerwą uzyskały wyraźną przewagę i swoją dobrą grę także kontynuowały w drugich 20 minutach.

W drugim meczu grupy C Orman Genclik wygrał 69:62 z Bellona Kayseri Basketbol i zajął pierwsze miejsce. CCC uplasowało się na drugiej pozycji i także wywalczyło awans do drugiej fazy rozgrywek.

W Pucharze Europy w dwóch konferencjach (podział geograficzny) rywalizuje w pierwszej fazie 40 drużyn podzielonych na 10 grup. Do play off awans wywalczą po dwie najlepsze z każdej z grup oraz dwie z trzecich miejsc (w obydwu konferencjach) z najlepszym bilansem.

FIBA utworzy ranking ekip od 1 do 24. Osiem pierwszych zapewni sobie udział w ćwierćfinałach, zaś drużyny z miejsc 9-24 utworzą pary (wg klucza 9-24, 10-23), które będą rywalizować w 1/8 finału systemem "mecz i rewanż" o awans do kolejnej fazy, w której czeka na nich czołowa ósemka.

CCC Polkowice - A3 Basket Umea 83:70 (15:14, 25:17, 27:20, 16:19)

CCC Polkowice: Danielle Robinson 18, Weronika Gajda 16, Artemis Spanou 15, Ana Maria Filip 14, Denesha Stallworth 10, Miljana Bojovic 5, Monika Naczk 5, Julia Tyszkiewicz 0.

Najwięcej punktów dla A3 Basket Umea: Tiffany Brown 17, Tamara Radocaj 16, Lajahna Odessa Drummer 11, Sofia Pelander 11.