Koszykarskie mistrzynie Polski pożegnały się z Pucharem Europy

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2020-02-26 22:15

Co prawda CCC przegrało pierwszy mecz we własnej hali 82:84, ale była jeszcze szansa, że mistrzynie kraju sprawią niespodziankę i w rewanżu odrobią starty. Zespół z Francji szybko jednak pozbawił mistrzynie Polski złudzeń.

Po trafieniu z dystansu Artemis Spanou polkowiczanki prowadziły 3:2, ale było to jedyne prowadzenie w całym spotkaniu. Przez kolejne sześć minut CCC nie potrafiło powiększyć dorobku punktowego i zrobiło się 16:3 dla drużyny francuskiej. Czarną serię przerwała dopiero Maria Conde wykorzystując dwa rzuty osobiste, ale w kolejnych minutach nadal na parkiecie panowały rywalki, które pierwszą kwartę wygrały 32:16.

Na tym emocje w rewanżu praktycznie się skończyły. Francuska ekipa nie grała już później tak twardo w defensywie, pozwalała na więcej CCC, ale cały czas kontrolowała wydarzenia na boisku. Kiedy w końcówce drugiej kwarty mistrzynie Polski zmniejszyły straty do 10 punktów (41:31), rywalki ponownie przyspieszyły swoje akcje, agresywniej zagrały w defensywie i zaraz zrobiło się 45:31.

W połowie meczu Carolo miało 54-procentową skuteczność rzutów z gry przy zaledwie 29 procentach CCC. Polski zespół próbował odrabiać straty rzutami za trzy, ale na 11 prób trafił tylko trzy, a rywalki sześć na 12.

CCC do końca walczyło i w czwartej kwarcie zmniejszyło straty do sześciu punktów (73:67), a kilka chwil później po trafieniu z dystansu Weroniki Gajdy było już tylko 75:70. Kolejne akcje należały jednak do rywalek (83:70), które nie dały sobie odebrać zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy Pucharu Europy.

Carolo Basket - CCC Polkowice 83:73 (32:16, 13:15, 20:21, 18:21)

Pierwszy mecz: CCC - Carolo 82:84. Awans: Carolo.

Carolo Basket: Endene Miyem 17, Giorgia Sottona 15, Kim Mestdaght 14, Shae Marie Kelley 13, Evelyn Akhator 10, Amel Bouderra 10, Djene Diawara 2, Sara Chevaugeon 2, Janelle Illona Salaun 0;

CCC Polkowice: Danielle Marie Robinson 20, Maria Conde 18, Denesha Stallworth 14, Lauren Mansfield 7, Artemis Spanou 7, Weronika Gajda 6, Monika Naczk 1.