Miedziowe Centrum Zdrowia najlepszym szpitalem na Dolnym Śląsku

BT, PAP | Utworzono: 2019-12-16 17:13
A|A|A

fot. mcz.pl

„To na pewno duży sukces, sukces całego naszego zespołu” – powiedział Piotr Milczanowski, prezes Zarządu MCZ S.A., który odebrał nagrodę podczas uroczystości ogłoszenia wyników w Warszawie. „Na pewno mamy ogromną satysfakcję, pracowało na to bardzo wiele osób. Chcemy utrzymać wysoki poziom naszej placówki, naszą markę. To bardzo ważne dla mieszkańców, dla pracowników KGHM Polska Miedź S.A.” – dodał.

Celem rankingu jest pomoc w ocenie poziomu usług medycznych w konkretnych placówkach służby zdrowia. Sprawne funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia jest jednym z najistotniejszych filarów rozwoju Polski. Jakość i bezpieczeństwo leczenia od lat pozostaje też jednym z głównych tematów debaty publicznej. W ramach projektu dziennikarze „Rzeczpospolitej” postanowili poruszyć tematy ważne z perspektywy państwa i obywateli, porozmawiać o roli pacjenta w systemie opieki zdrowotnej i inwestycjach w zdrowie, a także informować o tym, co ważnego dzieje się w branży oraz poza nią, co może mieć dla niej znaczenie. Dla zapewnienia jakości danych autorem i partnerem Rankingu Szpitali jest Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

„To wielki sukces, z jednej strony spółki KGHM, którą reprezentuję, z drugiej Miedziowego Centrum Zdrowia, które od lat wspieramy i w istotnym stopniu dokładamy się do budżetu szpitala” – powiedział Piotr Chęciński, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej KGHM Polska Miedź S.A.

Ogłoszenie wyników Rankingu Szpitali 2019, połączone zostało z panelem dyskusyjnym „Cyfryzacja Szpitali - jak rozwiązania e-medycyny i cyfryzacja systemu ochrony zdrowia przyczynia się do poprawy jakości i pomaga oszczędzać pieniądze”.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama