Wrocławskie siatkarki podejmą outsidera z Warszawy

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2020-01-03 18:30 | Zmodyfikowano: 2020-01-03 18:30
A|A|A

Fatalna postawa zespołu ze stolicy zaowocowała tuż po Nowym Roku zmianą trenera. Nowym szkoleniowcem wiślaczek został Serb Dejan Desnica, który zastąpił na tym stanowisku Agnieszkę Rabkę. Desnica w sezonie 2017/2018 zdobył mistrzostwo Serbii z klubem Vizura Belgrad. Wcześniej prowadził między innymi męską reprezentację Malty. Nowy trener zadebiutuje na ławce w sobotnim spotkaniu w Hali Orbita. Przed Serbem trudne zadanie. Jego zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 2 punktów, a na dodatek po kontuzji libero Adriany Adamek pozostał bez zawodniczki na tej pozycji.

Wrocławianki na papierze i w tabeli są w zdecydowanie lepszej sytuacji od rywalek. Podopieczne trenera Wojciecha Kurczyńskiego zajmują 11. miejsce z dorobkiem 7 punktów i 3 zwycięstw. Tracą tylko 2 „oczka” do wyprzedzającego je zespołu z Radomia, jednak mają o jeden rozegrany mecz mniej.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn w Warszawie Volley wygrał z Wisłą 3:1, jednak sukces wrocławiankom nie przyszedł łatwo. W każdym secie o wyniku decydowała końcówka, a w drugiej partii do rozstrzygnięcia potrzebna był gra na przewagi.

Sobotni rewanż w hali Orbita rozpocznie się o godz. 17.30. Spotkanie będziemy relacjonować w Radiu Wrocław w audycji Popołudnie Kibica.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama