Wrocławskie siatkarki wygrywają arcyważne starcie na dnie tabeli

PP/LSK | Utworzono: 2020-01-04 20:30

W hali Orbita mierzyły się przedostatnia z ostatnią drużyną ekstraklasy. Wrocławianki, w przypadku wygranej mogły awansować na wyższą lokatę w tabeli. Wisła pod wodzą nowego trenera, Serba Dejana Desnicy, po 11 porażkach z rzędu marzyła o pierwszym zwycięstwie w tym sezonie.

Warszawianki, mimo braku brazylijskiej atakującej Joyce Gomes da Silvy oraz przyjmującej Eweliny Mikołajewskiej, bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie. Były skuteczne w ataku i bloku, a także doskonale grały w kontrze. W pewnym momencie przyjezdne prowadziły już 15:10. Przerwa na żądanie Wojciecha Kurczyńskiego niewiele dała, bo siatkarki ze stolicy dalej grały skutecznie na siatce. Przy stanie 17:22 dla rywalek trener wrocławianek dokonał podwójnej zmiany – na boisku pojawiły się Natalia Gajewska oraz Klaudia Felak. Ich wejście ożywiło grę miejscowych Młoda przyjmująca w końcówce seta była bezbłędna i dzięki jej udanym atakom wrocławianki doprowadziły do remisu 24:24, a następnie skończyły dwie ostatnie piłki seta, wygrywając 26:24.

W drugiej partii wrocławianki poszły za ciosem i szybko osiągnęły pięciopunktową przewagę nad rywalkami (10:5). Volley narzucił swoje tempo gry, kontrolował to, co działo się na boisku i systematycznie powiększał prowadzenie. Warszawianki z kolei w niczym nie przypominały dobrze zorganizowanej drużyny z pierwszej partii, popełniały proste błędy, nie były w stanie wyprowadzić żadnej skutecznej akcji. Seta zasłużenie i pewnie wygrały wrocławianki 25:12.

Trzecia partia to dominacja miejscowych już od pierwszej piłki 9:3. Skuteczne ataki ze skrzydeł oraz szczelny blok dał podopiecznym Wojciecha Kurczyńskiego sześciopunktową przewagę. Potem, przy wyniku 19:12, warszawianki jeszcze raz zebrały siły i odrobiły część strat. Od rezultatu 19:17, znów jednak lepiej zaczął się prezentować Volley, który po ataku Aleksandry Gancarz na 25:20 mógł się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w tym roku.

Volley Wrocław - Wisła Warszawa 3:0 (26:24, 25:12, 25:20)

Volley Wrocław: Natalia Murek, Karolina Fedorek, Aleksandra Rasińska, Kinga Kasprzak, Aleksandra Gancarz, Dominika Mras - Karolina Pancewicz (libero) - Magdalena Dzikowicz (libero), Klaudia Felak, Natalia Gajewska.

Wisła Warszawa: Nikolle Del Rio Correa, Aleksandra Szymańska, Aleksandra Lipska, Katarzyna Marcyniuk, Katarzyna Połeć, Olena Nowogorodczenko - Adriana Adamek (libero) - Katarzyna Urbanowicz, Katarzyna Olczyk, Agnieszka Banasiak.

MVP: Dominika Mras (Volley)