Koncert w Radiu Wrocław Kultura: Kamil Maciasowicz i Janek Samołyk [WIDEO]

Michał Kazulo | Utworzono: 2020-01-16 11:08 | Zmodyfikowano: 2020-01-16 18:44

Kamil Maciasowicz jest bardzo świadomym artystą, który umiejętnie czerpie z różnych gatunków. Zaczynał od eksperymentów z homerecordingiem i pisania kawałków dla samego siebie. Kiedy otrzymał dość pozytywny feedback od znajomych, postanowił to przekuć w "pełnoprawny" solowy projekt i w tej formie udało mu się zagrać kilka koncertów. Po jakimś czasie rozbudował skład, żeby trochę ożywić całokształt i wprowadzić żywą sekcję rytmiczną. Tak powstał Motorboats. Udało mu się już m.in. wygrać na festiwalu muzyki alternatywnej "Tarnogranie" w 2019 r. W czasie koncertu w Radiu Wrocław Kultura usłyszeliśmy akustyczne brzmienia Kamila i zapytaliśmy go o inspiracje.

Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Jego muzykę najczęściej opisuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej.

Od 2008 roku muzyk występuje pod własnym nazwiskiem. Jego działalność koncertowa ma dwa wymiary. Jeden z nich to kameralne występy z gitarą akustyczną. Drugi to koncerty w szerszym rock'n'rollowym składzie. Samołyk zagrał kilkaset koncertów w całej Polsce, często dzieląc scenę z najlepszymi.

Muzyka Janka zachwyciła jurorów konkursu debiutów na OFF Festivalu 2009. Samołyk wygrał plebiscyt i zebrał dobre recenzje od jury, w którego składzie zasiadał m.in. Artur Rojek. W 2010 roku wrocławianin został finalistą Jarocina, w sierpniu otrzymał Nagrodę Prezydenta Gdańska na IX festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie.

Muzyk podpisał kontrakt płytowy z Polskim Radiem S.A. Jego owocami są płyty "Wrocław" (2010), "Problem z wiernością" (2012) i "Na prezent" (2014). W tym roku Samołyk świętuje 10-lecie działalności. W związku z tym, fani mogą spodziewać się wielu wydarzeń.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.