Koncert w RWK: Natalia Moskal i Ola Turoń

Michał Kazulo | Utworzono: 2020-05-31 20:37
A|A|A

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Natalia Moskal - wokalistka, autorka tekstów, tłumaczka. Tworzy muzykę pop, ale lubi eksperymentować również z innymi gatunkami takimi, jak muzyka elektroniczna, r’n’b, a nawet poezja śpiewana. Ceni różnorodność w sztuce i zawsze podkreśla, że ​​kontrasty są w sztuce zaletą.

Istotne w jej dorobku artystycznym jest to, że lubi mówić o inspirujących kobietach i ich historiach. Na swoim debiutanckim albumie „Songs of Myself” (2017) zaśpiewała 10 piosenek, z których każda inspirowana była silną kobiecą postacią. W 2018 roku wydała EP z poezją śpiewaną pt. “Bunt Młodości.” Były to wiersze polskiej poetki, Kazimiery Iłłakowiczówny, kolejnej silnej, znaczącej postaci w polskiej historii i kulturze.

Natalia odbyła krótką trasę koncertową we Włoszech, miała też okazję wystąpić podczas Enea Spring Break, następnie Balcony TV Milano, Festiwalu Filmowym Dwa Brzegi, Behind The Trees Festival oraz kilku rozgłośniach radiowych w Polsce.

W 2019 roku wydała kilka coverów w języku włoskim (m.in. „Soldi” Mahmooda i „Calipso” Charliego Charlesa), ponieważ artystycznie rozpoczęła pracę także we Włoszech. Obie piosenki osiągnęły prawie 500 000 wyświetleń na YouTube. W listopadzie Natalia wydała swój pierwszy singiel po włosku „(Im)perfetta”. Jej debiut na rynku włoskim został niezwykle dobrze przyjęty. Singiel jest emitowany w 67 stacjach radiowych w całych Włoszech, został również klasyfikowany jako jeden ze 100 najczęściej emitowanych niezależnych piosenek we Włoszech. Teledysk do „(Im)perfetta” miał ekskluzywną premierę na SkyTG24, jednym z największych mediów internetowych w kraju. Później ten sam singiel został wydany w dwóch innych językach - angielskim i polskim. Natalia przygotowała nową muzykę na 2020 rok, a jej następny singiel ukaże się w czerwcu.

Energetyczna, charakterna i świetnie śpiewająca - Ola Turoń. To kolejna wrocławska wokalistka, która potwierdza wyjątkowo wysoki poziom naszej żeńskiej sceny wokalnej.

Uczestniczka VI edycji „The Voice of Poland". W programie jej trenerkami były Maria Sadowska i Edyta Górniak. Jest absolwentką PSM im. Fryderyka Chopina w Oleśnicy. Ukończyła klasę skrzypiec oraz perkusji. Była solistką wrocławskiego chóru gospel „Hand of God". Współpracowała i nagrywała z hip-hopowymi artystami m.in. z Kabu&Majk i Nercotix, Antone, Zaraz.

Jej głos można usłyszeć w czołówkach programów telewizyjnych (TVN - „Ślub od pierwszego wejrzenia") oraz w filmach („Za niebieskimi drzwiami"). Tworzy elektroniczny zespół MOQHA oraz śpiewa w zespole „Lime". Obecnie pracuje nad swoją debiutancką płytą i koncertuje w całej Polsce.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama