Historyczna transmisja i zwycięstwo KPR Gminy Kobierzyce [POSŁUCHAJ]

Bartosz Tomczak, BT, RS, mat. prasowe | Utworzono: 2020-02-01 20:26 | Zmodyfikowano: 2020-02-01 20:34

POMECZOWE ROZMOWY:

KLUCZOWE MOMENTY MECZU (komentuje Robert Skrzyński):

Obie ekipy podeszły do spotkania bardzo ambitnie. Już w 1. minucie na ławkę kar odesłana została Martyna Michalak. Nie przeszkodziło to jej koleżankom wyjść na prowadzenie 2-0. Chwilę później wykluczona z gry za faul została także Kinga Jakubowska, a drużyna gości za sprawą Aleksandry Oreszczuk doprowadziła do wyrównania (3-3). Zarówno kobierzyczanki, jak i przyjezdne, długo konstruowały swoje akcje w ataku, ale dobrze między słupkami spisywały się bramkarki – Beata Kowalczyk oraz Karolina Sarnecka. Wynik na tablicy nie zmieniał się przez dłuższą chwilę.

Strzelecką niemoc szybciej przełamała Piotrcovia (7-9). O czas poprosiła Edyta Majdzińska, Niewiele to jednak pomogło. Jej podopieczne nadal miały problem ze skutecznością. Po drugiej stronie znakomicie za to prezentowała się m.in. Edyta Charzyńska. Do przerwy – 12-11 dla Piotrkowa Trybunalskiego.

Przyjezdne znakomicie rozpoczęły drugą połowę, szybko podwyższając różnicę do trzech trafień. KPR doprowadził do wyrównania dopiero w 42. minucie za sprawą Pauliny Ilnickiej, która w krótkim czasie wpisała się do protokołu meczowego trzy razy. Chwilę potem swoją drużynę na prowadzenie wyprowadziła Elżbieta Piotrowska. O rozmowę z zespołem poprosił Krzysztof Przybylski, jednak kobierzyczanki znalazły swój rytm, a dobrą zmianę dała w bramce Barbara Zima. Po rzucie Natalii Janas było już 23-19. W końcówce MKS zastosował nawet manewr indywidualnego krycia. Gospodynie nie dały sobie jednak wydrzeć z rąk zwycięstwa i do końca spotkania kontrolowały jego przebieg. Wynik meczu na 30-24 ustaliła Mariola Wiertelak.

Na MVP spotkania wybrano rozgrywającą drużyny z Kobierzyc, Monikę Koprowską.

KPR Kobierzyce – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:24 (11:12)

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 7, Ilnicka 3, Tomczyk, Piotrowska 3, Janas 4, Wiertelak 5, Ivanović, Walczak 3, Koprowska 4, Despodovska, Wicik 1, Michalak