Wrocławianki bez szans w starciu z mistrzem Polski

Piotr Pietraszek, lsk.pls.pl | Utworzono: 2020-01-29 20:40

Pierwsza partia rozpoczęła się od prowadzenia wrocławianek 4:1, które bardzo dobrze zagrywały oraz czytały grę rywalek na siatce. Łodzianki jednak szybko odrobiły straty za sprawą bardzo dobrych serwisów Klaudii Alagierskiej. W dalszej części spotkania zespół gości utrzymywał wypracowaną kilkupunktową przewagę. W ekipie z Wrocławia dawały o sobie znać problemy z przyjęciem, co przekładało się na brak skutecznych akcji w ataku. W efekcie przewaga łodzianek wzrosła do 5 punktów (12:17). Do końca seta ŁKS utrzymał równy rytm gry i pewnie zwyciężył w premierowej odsłonie 25:19.

Zespół gości poszedł za ciosem i w kolejnym secie szybko wypracował sobie 5-punktową (8:3). W polu serwisowym równych sobie nie miała Alagierska oraz Aleksandra Wójcik. Volley starał się dotrzymać kroku rywalom. Jednak pojedyncze akcje Natalii Murek oraz Aleksandry Rasińskiej uniemożliwiały zmniejszenie dystansu. który wciąż oscylował wokół 5 punktów. Dopiero w końcówce tej partii siatkarki z Dolnego Śląska za sprawą dobrej gry na siatce. m.in. wspomnianej Murek, zniwelowały różnicę do trzech oczek - 19:22. Ostatnie słowo w tej partii należało do drużyny gości, która zwyciężyła 25:20.

Początek trzeciego seta do stanu 9:9 obie ekipy grały punkt za punkt. Potem jednak kontra najskuteczniejszej w ekipie gości Katariny Lazović, poprzedzona błędem Volley, dała trzypunktową przewagę mistrzyniom Polski. Podopiecznym Wojciecha Kurczyńskiego nie można było odmówić walki i zaangażowania. Po chwili Rasińska udanymi atakami doprowadziła do remisu. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do siatkarek z Łodzi, które wygrały tę partię 25:20 i cały mecz 3:0.

Volley Wrocław - ŁKS 0:3 (19:25, 20:25, 20:25)

Volley: Dominika Mras, Natalia Murek, Karolina Fedorek, Aleksandra Rasińska, Klaudia Felak, Aleksandra Gancarz - Karolina Pancewicz (libero) - Magdalena Dzikowicz (libero), Roksana Wers, Natalia Gajewska, Kinga Kasprzak.

ŁKS: Ewa Kwiatkowska, Eva Mori, Katarina Lazovic, Klaudia Algierska, Monika Bociek, Aleksandra Wójcik - Anna Korabiec (libero) - Krystyna Strasz (libero), Natalia Skrzypkowska.

MVP: Katarina Lazović (ŁKS).