Spotkania (online) w czasach zarazy, dolnośląskie non fiction i jubileusz dilerki emocji [PODCAST]

Jacek Antczak | Utworzono: 2020-03-20 21:41 | Zmodyfikowano: 2020-03-20 21:44
A|A|A

fot. Pixabay

W pierwszej części audycji zajęliśmy się tym, co w czasie epidemii dzieje się we Wrocławskim Domu Literatury. Opowiedział o tym na naszej antenie Waldemar Mazur:

Po godz. 17 połączyliśmy się z dr Jarosławem Petrowiczem, autorem premierowego zbioru esejów "Wielopolis" oraz opowiadającej o wielu dolnośląskich reportażystach, publicystach i autorów non fiction, książki zatytułowanej "Związek z miejscem". Śląsk historyczny w prozie, eseistyce i reportażu polskim po 1989 roku. Ukazujący się właśnie „Wielopolis" to zbiór szkiców, esejów literackich, wśród których znalazły się także opowieści o mentorze i nauczycielu autora - profesorze Andrzeju Zawadzie, znanemu wrocławskiemu prozaikowi i poecie, który tak jak autor ma wieluńskie korzenie.

Na koniec o kolejnej marcowej (i nieco przełożonej) ważnej premierze. Wrocławska powieściopisarka Agnieszka Lingas - Łoniewska w 2010 roku opublikowała powieść pt: "Bez przebaczenia". Dziesięć lat później ma na koncie ponad 20 powieści (Brudny świat, Zakręty losu, Szósty, trylogia "Zakład o miłość", W zapomnieniu, W szpilkach od Manolo, Obrońca nocy, Łatwopalni, Przebudzenie, trylogia Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna, Wybaczenie, Myśli moje swobodne, Skazani na ból, Jesteś moja dzikusko, Piętno Midasa, Zakręty losu: Nowe pokolenie, Zbrodnie pozamałżeńskie, Boys from Hell, Wszystko wina kota! W szponach szaleństwa, Szósty. Po latach, Kiedy zniknę, Kiedy wrócę, Klub niewiernych, Randka z Hugo Bosym, Tylko raz w roku oraz wydaną niedawno trylogię Bezlitosna siła: Kastor, Polluks, Saturn) ale na jubileusz przygotowała pozycję specjalną. Książką "Bez pożegnania" dilerka emocji nawiązuje do swojej pierwszej książki.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama