Koronawirus. Porodówka w Oleśnicy od wtorku znów otwarta, 3 tysiące Dolnoślązaków na kwarantannie [RAPORT]

Elżbieta Osowicz, Beata Makowska, GN, PP | Utworzono: 2020-03-23 08:20 | Zmodyfikowano: 2020-03-23 21:15
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

AKTUALIZACJA, poniedziałek 23.03, godz. 21.15:

Oddział Ginekologiczny-Położniczy szpitala w Oleśnicy poinformował na swoim FB, że test na obecność koronawirusa o u jednej z położnych dał wynik negatywny. W związku z tym, zamknięty od wczoraj oddział, we wtorek wznowi przyjęcia.

godz. 13.00:

Kolejny oddział szpitalny zawiesza działalność w związku z przypadkiem koronawirusa - rzecznik marszałka Michał Nowakowski potwierdza informację o konieczności zawieszenia pracy oddziału onkologicznego szpitala przy ulicy Kamieńskiego we Wrocławiu. Kwarantanną zostali objęci pacjenci i personel.

Ponad 3 tysiące Dolnoślązaków jest na kwarantannie, drugie tyle zostało objętych nadzorem epidemiologicznym, a sto przebywa w szpitalach - takie są ostatnie dane wojewody dolnośląskiego.

Natomiast w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem u jednej z pielęgniarek szpitala w Oleśnicy tamtejsza porodówka w niedzielę zawiesiła przyjęcia. Na oddziale pozostaje blisko 20 pacjentek z małymi dziećmi i personel. Na razie nikt nie wychodzi z oddziału, ani nikt nie jest przyjmowany. Wszyscy czekają na wyniki.

Jak mówi Gizela Jagielska, dyrektor do spraw medycznych szpitala, pielęgniarka nie przyszła chora do pracy. Objawy pojawiły się u niej kilka dni po ostatnim dyżurze. Nie miała też kontaktu z osobą zakażoną czy przebywającą na kwarantannie. Jeżeli doszło do zakażenia, musiało to nastąpić od osoby która przechodzi chorobę bezobjawowo.

Krzysztof Wywrot podjął decyzję o jeszcze większym zaostrzeniu wymogów sanitarnych w całej placówce. W związku z niedostatkiem maseczek chirurgicznych na rynku, znalazł osoby które podjęły się wykonania takich ochraniaczy dla szpitala.

Wszyscy zainteresowani rozwojem sytuacji i chcący pomóc pacjentkom i personelowi mogą śledzić sytuację na Facebooku na profilu oddziału ginekologicznego oleśnickiego szpitala.

Na razie nie znamy też przyczyny śmierci 45-letniego kierowcy z Głogowa. Mężczyzna zmarł w sobotę na kwarantannie, nie wiadomo czy był chory, bo nie miał badań w kierunku obecności koronawirusa. Czy był zakażony, to ma wyjaśnić dopiero sekcja zwłok.

Więcej na temat dostępu do testów i oczekiwania na wyniki w popołudniowym programie po godzinie 16.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama