Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na RODZINNE NIEDZIELE Z WTL-EM!

mat. prasowe, jk | Utworzono: 2020-03-25 15:58 | Zmodyfikowano: 2020-03-25 15:59
A|A|A

fot. K. Krukowski

29 marca o 15:00 na stronie WTL odbędzie się transmisja online spektaklu SAM, CZYLI PRZYGOTOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE.

Szanowni Państwo, drodzy Widzowie,

czas rozłąki niestety wciąż się przedłuża, dlatego zapraszamy na RODZINNE NIEDZIELE Z WTL-EM, cykl przygotowany specjalnie na czas kwarantanny.

W wybrane niedziele udostępniony zostanie nieodpłatnie jeden ze spektakli - archiwalnych lub repertuarowych Wrocławskiego Teatru Lalek.

Start już w najbliższą niedzielę – 29 marca o 15:00 - jednym z najbardziej lubianych i najczęściej nagradzanych przedstawień: SAM, CZYLI PRZYGOTOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE na podstawie tekstu Marii Wojtyszko, w reżyserii Jakuba Krofty.

SAM... został uznany najlepszym spektaklem w sezonie 2013/2014 w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, zdobyła także kilka nagród (w tym Grand Prix i nagrodę jury dziecięcego) na II Festiwalu małych Prapremier Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.
Odtwórca głównej roli Grzegorz Mazoń dostał wyróznienie na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak.

SAM, CZYLI PRZYGOTOWANIE DO ŻYCIA W RODZNIE - komedia muzyczna adresowana do młodzieży od 13 roku życia.

Tytułowy bohater – trzynastoletni Samuel – wydaje się być typowym klasowym outsiderem: pochodzi z inteligenckiej rodziny, nosi okulary, nie uprawia sportu, a wolny czas spędza przy pianinie. Szkolni koledzy (oczywiście) lekceważą go, a dziewczyny (rzecz jasna) nie zwracają na niego uwagi. Ten pozornie schematyczny obraz szybko się komplikuje. Zgodne małżeństwo rodziców Sama rozpada się, w jego życiu pojawia się Ta Jedyna, a wszystko razem sprawia, że chłopiec zaczyna mieć problemy w szkole.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama