Śląsk wygrywa z Anwilem

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2008-02-14 08:31 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Początek był obiecujący dla gospodarzy, którzy po dobrych akcjach podkoszowych Jareda Homana objęli prowadzenie 6:0. Potem jednak gra się wyrównała, a pod koniec tej części meczu lekką przewage uzyskali goście, którzy wygrali pierwszą kwartę 19:18.

Przełomowa dla losów meczu okazała się druga część spotkania. Wrocławianie do poprawnej gry w ataku dołożyli świetną postawę w obronie. W efekcie rywale z Włocławka, którzy mieli spore problemy ze skutecznością, zdobyli w ciągu 10 minut zaledwie 4 punkty. Zespół ASCO Śląska na przerwę schodził z 11-punktową przewagą, którą w trzeciej kwarcie powiększył nawet do 16-tu punktów. Im bliżej jednak końca meczu, tym bardziej nerwowo robiło się na ławce trenerskiej wrocławian. W zespole rywali zaczął wreszcie trafiać doświadczony Andrzej Pluta (bezbłędny na linii rzutów wolnych), którego wspomagali Amerykanie Alex Dunn oraz Alan Daniels. W ostatniej części spotkania przewaga wrocławian stopniała do 5-ciu punktów. W dramatycznej koncówce koszykarze ASCO Śląska spudłowali sześć razy z rzędu na linii rzutów wolnych. Na szczęście dla wrocławian mylili się także rywale. Śląsk zwycięstwo zapewnił sobie po rzucie trzypunktowym Torella Martina oraz trafieniach Rashida Atkinsa i Aivarasa Kiausasa. Co ciekawe, jedyne trafienia Litwina w tym meczu (w sumie cztery punkty) były pierwszymi i ostatnimi wrocławian w tym meczu. Atkins mimo 10 punktów, tym razem spisał się poniżej oczekiwań (4 asysty i aż 6 strat). Czołowymi zawodnikami w ASCO Śląsku byli: Jared Homan, Oliver Stević, Dominik Tomczyk i Torell Martin (3x3 pkt.). Nie doczekał sie ponownego debiutu w Śląsku Paweł Mróz. 24-letni środkowy, który do Wrocławia powrócił po 2 latach spędzonych w lidze szwedzkiej, cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Mróz ma wypełnić lukę po kontuzjowanym Radosławie Hyżym, którego przerwa w występach może potrwać nawet do końca sezonu. W najbliższych dniach do drużyny Śląska ma powrócić inny z byłych graczy tego zespołu - Sudańczyk Deng Gai.

ASCO Śląsk Wrocław - Anwil Włocławek 69:64
(18:19, 16:4, 17:20, 18:21)