Chrobry Głogów może wrócić do treningów grupowych

BT, IAR, mat. prasowe | Utworzono: 2020-05-10 17:47
A|A|A

fot. chrobry-glogow.pl

16 z 18 klubów piłkarskiej pierwszej ligi może już trenować w grupach. W niedzielę stosowną zgodę uzyskało dziewięć następnych ekip: Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Sandecja Nowy Sącz, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Warta Poznań, Wigry Suwałki, Chrobry Głogów, GKS Jastrzębie i GKS Bełchatów. Już wcześniej takie pozwolenie otrzymały: Miedź Legnica, Stal Mielec, Zagłębie Sosnowiec, Chojniczanka Chojnice, GKS Tychy, Odra Opole, Stomil Olsztyn i Puszcza Niepołomice.

Zgoda dopuszcza przeprowadzanie treningów również przez pierwszoligowe zespoły w 25-osobowych grupach w dniach 10-24 maja.

Badania przesiewowe we wszystkich klubach Ekstraklasy, Fortuna 1 Ligi i 2 Ligi przeprowadzono w tym tygodniu. Zostały zorganizowane przez PZPN, który współprowadzi projekt wznowienia rozgrywek ligowych. W Chrobrym, podobnie jak w innych klubach, przebadano piłkarzy pierwszej drużyny, trenerów i pracowników pozostających w bezpośrednim kontakcie z zespołem.

Testy mają jeszcze zostać powtórzone bezpośrednio przed rozgrywkami, a pierwsze wydarzenie sportowe w kraju po przerwie zaplanowano na 26 maja i będzie nim mecz Pucharu Polski. 29 maja wystartuje Ekstraklasa, a po tych rozgrywkach zakłada się wznowienie gry w Fortuna 1 Lidze.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama