KORONAWIRUS. Raport codzienny – 22.05

Elżbieta Osowicz, PP | Utworzono: 2020-05-22 18:00 | Zmodyfikowano: 2020-05-22 18:00
KORONAWIRUS. Raport codzienny – 22.05 - fot. Patrycja Dzwonkowska
fot. Patrycja Dzwonkowska

Oswoiliśmy się z pandemią, zaczynamy wracać do normalnego życia, choć z maseczkami. Na jakim etapie pandemii jesteśmy? O tym w raporcie Elżbiety Osowicz:

W piątek po południu Ministerstwo Zdrowia podało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 240 osób w kraju. W sumie potwierdzono dotąd 20 tys. 619 przypadków.

Na Dolnym Śląsku zanotowano 52 nowe zakażenia. W sumie piątek  przyniósł 72 nowe przypadki. Najwięcej w szpitalu w Kłodzku, gdzie chorych jest 20 pacjentów oddziału wewnętrznego i 15 pracowników. Jak powiedziała Radiu Wrocław dyrektor szpitala Jadwiga Radziejewska, chorzy są w dobrym stanie, ale zostali przetransportowani do szpitali zakaźnych w Bolesławcu, Wałbrzychu i Wrocławiu. Zakażeni pracownicy zostali odesłani do domów. Będą ponownie badani za tydzień, wtedy okaże się, czy mogą wrócić do pracy. Praca oddziału wewnętrznego została wstrzymana. Profilaktycznie, raz w tygodniu testowani są ratownicy medyczni, badani są także nowo przyjmowani pacjenci zakwalifikowani do zabiegów planowych. Ambulans wymazowy, który w powiecie kłodzkim ruszył 19 maja, pobrał około tysiąca próbek od mieszkańców przebywających w kwarantannie. Początkowo kolejka oczekujących na wymaz była tak duża, ze ratownicy pracowali także w nocy, teraz zator nieco się rozładował, ale pojawiają się nowi pacjenci, którzy czekają na badania.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.