Ogłoszono laureatów festiwalu filmów krótkometrażowych online

WK, PAP | Utworzono: 2020-05-25 17:15
A|A|A

fot. Dolnośląskie Centrum Filmowe

Long Story Short Film Festival w całości odbywał się online w dniach 17 - 24 maja. Była to pierwsza edycja tego festiwalu.

Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego i pomysłodawca imprezy, podkreślił, że festiwal był tygodniowym, intensywnym spotkaniem z polskim kinem krótkometrażowym.

- 92 pokazy, 76 filmów konkursowych, 14 prezentacji w sekcji panorama, dwa pokazy specjalne i kilka niezwykle interesujących rozmów z twórcami. Cieszę się, że w tym trudnym czasie udało nam się stworzyć festiwal z ciekawym programem, który okazał się atrakcyjny dla publiczności - powiedział Perduta. Dodał, że filmy emitowane w ramach festiwalu obejrzano 20 tys. razy.

Dziś organizatorzy ogłosili laureatów konkursów festiwalowych. Nagrodę główną w kategorii fabuła - statuetkę Salamandry i czek w wysokości 3 tys. zł - zdobyli twórcy filmu „Graindelavoix: Ogień Św. Antoniego” w reż. Sebastiana Pańczyka. Za najlepszy dokument uznano „I znów będziemy szczęśliwi” w reż. Krzysztofa Wołżańskiego.

Z kolei film „Rok” w reż. Małgorzaty Bosek-Serafińskiej wskazano jako najlepszą animację. Obraz ten został też uhonorowany Nagrodą Dziennikarzy. Nagrodę Publiczności otrzymał zaś film „Hi, how are you” w reż. Michała Chmielewskiego. Swoje wyróżnienie przyznał także prezydent Wrocławia dla filmu niosącego nadzieję – otrzymał je „Somniatores” w reż. Krystiana Kornela.

Dolnośląskie Centrum Filmowe już zapowiedziało, że z pewnością odbędą się kolejne edycje Long Story Short Film Festival.

 

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama