DRJ: Kolejami Dolnośląskimi do Bielawy [ZDJĘCIA]

Elżbieta Osowicz, GN | Utworzono: 2020-06-28 14:02 | Zmodyfikowano: 2020-06-28 14:13
A|A|A

fot: J. Chybalska

W sobotę nad Jeziorem Bielawskim oficjalnie otwarto sezon letni. Tego dnia ruszył basen pod gołym niebem, w programie imprezy był także turniej piłki plażowej oraz festiwal kolorów. Nie wszyscy wrocławianie wiedzą, że można dojechać tam pociągiem Kolei Dolnośląskich - podróż trwa około półtorej godziny.

Najlepiej wyruszyć ze stacji Wrocław Główny o godzinie 7:55, na miejscu (w Bielawie Zachodniej) będziemy o 9:32. Od razu można zaplanować trasę powrotną, Bielawa Zachodnia 19:37 - Wrocław Główny 21:10.

Przy stacji kolejowej w Bielawie na podróżnych czeka bezpłatny autobus, który dowozi pasażerów nad Jezioro Bielawskie, następnie do Leśnego Dworku, skąd prowadzą szlaki w Góry Sowie, a kolejny przystanek jest w Srebrnej Górze. W drodze powrotnej obowiązuje ten sam schemat. Wóz satelitarny Radia Wrocław pojawił się nad Jeziorem Bielawskim w niedzielę - opowiadaliśmy między innymi o tym w jaki sposób zaplanować atrakcyjne wycieczki z Kolejami Dolnośląskimi. KD podobne akcje planuje w w Miliczu i Szklarskiej Porębie, gdzie także można dojechać z tym przewoźnikiem.

Koleje Dolnośląskie nawiązały współpracę z samorządowcami i wspólnie zapraszają do korzystania z atrakcji turystycznych. Bielawa była pierwszym krokiem na wakacyjnej mapie - opowiada dyrektor ds. promocji Kolei Dolnośląskich, Patryk Hałaczkiewicz.

Burmistrz Bielawy, Andrzej Hordyj, zaprasza nad Jezioro Bielawskie i zapowiada rozbudowę ośrodka.

O tym co ciekawego czeka na turystów odwiedzających Bielawę opowiada dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, Marcin Samul.

Turystów nie trzeba specjalnie przekonywać do przyjazdu nad Jezioro Bielawskie.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama