Mieszkańcy Podgórzyna mają dość. Chcą dymisji rady gminy i wójta

Piotr Słowiński, WK | Utworzono: 2020-06-30 16:24 | Zmodyfikowano: 2020-06-30 16:24
A|A|A

fot. Facebook

Mieszkańcy gminy Podgórzyn zażądali dziś, by rada gminy i wójt podali się do dymisji. Samorząd zlikwidował tzw. dopłaty do wody i mieszkańcy płacą prawie 30 złotych za metr. Dodatkowo wójt zapowiada, że od września nie będzie płacił na jedną ze szkół, jak również nie będzie już dopłat do autobusów jeleniogórskiej komunikacji miejskiej.

Sylwia Jarmakowicz zapowiada, że jeśli samorządowcy nie ustąpią będzie referendum nad ich odwołaniem:

Wójt Mirosław Kalata mówi, że nie jest w stanie płacić za usługi komunalne tak jak dotąd, bo gminy już na to nie stać:



Protestujący mieszkańcy wskazują, że w sąsiednich gminach nie ma podobnych ograniczeń, a Podgórzyn chce rezygnować z tak wielu usług komunalnych, że znacznie pogorszy to jakość życia mieszkańców.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Aaaa
2020-07-02 06:18:20
z adresu IP: (176.114.xxx.xxx)
Ocena: 0
Sądzę ciebie według siebie. Sami przekręty robicie ile się da. Co za ludzie
~Anc
2020-07-01 09:51:43
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 2
Tylko referendum, wywalić Wójta ze stołka i całą radę Gminy, na co jeszcze czekamy
~Jan
2020-07-01 07:35:54
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pan wójt, jak widać po jego obecnym stanie, jest ciężko chory. Powinien zająć się swoim zdrowiem, w spokoju walczyć z chorobą i odpuścić stołek. Ale nieeee, bo skądś pieniążki na leczenie trzeba brać... ile z naszych pieniędzy trafiło do jego prywatnej kieszeni tego nie wiemy. Ale tym razem mieszkańcy nie odpuszczą. Nie od dziś wiadomo ile działek zostało sprzedanych dla Gminy od prywatnych ludzi za ogromne pieniądze, a jednocześnie Gmina mają swoje tereny zakupiła prywatne pole choćby pod szkołę nową, leżąca na polderze, nawet nie ma chodnika i przejścia dla pieszych przy tej szkole! Ale ktoś zrobił interes z Kalatą. Wójt mówi "dobrze róbcie referendum" i co dalej? Ano tak- ktokolwiek przejmie stery w gminie tak zadłużonej i pokręconej obecnie będzie miał ciężko, by to wszystko wyprostować...
~Zainteresowany
2020-06-30 23:56:50
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 1
NIK ORAZ CBŚ tylko te instytucje są w stanie tego pseudo wójta wygonić z ciepłej posadki!!! MIESZKAŃCY RÓBCIE COŚ, czas się obudzić!
~Jasiekk
2020-06-30 22:15:30
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 8
Według mnie to natychmiast do gminy powinien wkroczyć obcy prokurator, tam takie przekręty odchodzą że nie wiem, najprawdopodobniej to już można liczyć straty w milionach. A wiecie w jaki sposób wójt okrada mieszkańców z naszych podatków? to proste. Oczywiście wójt kompletnie nie dba o dobro mieszkańców tylko o siebie i swoich kolegów. Dam pierwszy przykład, przyjechał pewien gość naobiecywał złote góry z wyciągami w Sosnówce a ten pajac wójt posprzedawał mu ziemię, działki, grunty po zaniżonych cenach Uwaga! za 4/10 aktualnej ceny, oczywiście stratni jesteśmy my, ale wójta który ma smykałkę do okradania nie przekonacie. Takich kolegów co kupili po taniochu działki w naszej gminie było baaardzo dużo. Kolejne przekręty to zakup działek przez gminę od prywatnych właścicieli. Dam jeden przykład to działka gdzie stoi szkoła w Podgórzynie została zakupiona za bardzo grube pieniądze, o wiele większe niż była warta ta działka, ale co się nie robi dla kolegów sąsiadów i rodzin. Inna sprawa to wynajem pobliskich firm by coś zrobili dla gminy, tutaj sam osobiście widziałem papier który kosztował gminę kilkanaście tysięcy, można było to wyrzucić do kosza bo się okazał ten papier kompletnym bublem, no ale co się nie robi dla kolegów, żadnego zwrotu pieniędzy od firmy nie wzieli, w końcu to nie ich pieniądze, nasze, więc bardzo łatwo im się rozdaje. Z iloma już kolegami wójt porobił za nasze pieniądze interesy tego nie wiem, ale było na pewno tego nie mało i w ten sposób są rozdawane na prawo i lewo nasze pieniądze. Ja nie wiem na co jeszcze ludzie czekacie? Obecny wójt Podgórzyna ma was w czterech literach, przekonały się o tym nauczycielki z Sosnówki i nie tylko, że zamiast wójt pójść porozmawiać z nauczycielami to pierwsze co robi wrzuca do regionalnej telewizji że likwiduje szkoły w gminie. Długo by o tym pisać ale to wicewójt z wójtem są tacy sami, więc wicewójta też by należało prześwietlić.
~Sąsiad
2020-06-30 22:01:45
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: -1
Mieszkańcy Gminy są żałośni. Dopiero były wybory i mogli coś zmienić. Wybrali jak wybrali a teraz płaczą, choć wielu kandydatów na Wójta i Radnych ostrzegało. Najlepsi są rodzice z Sosnówki. Wybrali Radnych, którzy nic nie robili za Latto i Kalatę i teraz też nic nie robią a nawet są przeciwko mieszkańcom i mają pretensje, że takich sobie wybrali. Dla ościennych Gmin Gmina Podgórzyn to istna komedia :D
~Xd2
2020-06-30 21:03:59
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 3
I bardzo dobrze, czas na zmiany. Już od dawna się proszą o odwołanie, sytuacja w gminie zamiast się oprawiać, to z każdym dniem coraz gorzej...
~Sylwia
2020-06-30 20:53:59
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -5
Pani Sylwia to dawno bolca nie miała bo się za bardzo spina.Ale jak ma się tak pokaźną rodzine i każde dziecko ma 500+ to na rachunki napewno starczy.
~Haha
2020-06-30 20:52:08
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -5
Pani Sylwia dawno bolca nie miała ze się tak poczuła,nic dziwnego jak się ma tak ogromna rodzine to woda napewno sporo kosztuje.Kazde dziecko ma po 500+ to napewno starczy na rachunki ...
~Krzys
2020-06-30 18:44:47
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 2
Na nic niema kasy może tak by zaczęli od siebie zmniejszyć uposażenie..Wiele wójt obiecał i gozik zrobił wybudował szkole śmiechu warte.wywalic na zbity leb