Dolnośląscy lekarze wystawili najwięcej e-skierowań

Elżbieta Osowicz, WK | Utworzono: 2020-07-02 20:15 | Zmodyfikowano: 2020-07-02 20:15
A|A|A

fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Po e-zwolnieniach i e-receptach, czas na e-skierowanie. Na razie elektroniczne skierowania nie są jeszcze obowiązkowe, ale lekarze coraz częściej korzystają z tej możliwości. W całym kraju od początku uruchomienia, czyli od lutego 2019 roku, medycy wystawili 100 tysięcy dokumentów. Najwięcej elektronicznych skierowań jest wystawianych na Dolnym Śląsku - wylicza dyrektor NFZ we Wrocławiu Zbigniew Terek.

Elektroniczne skierowania to przede wszystkim korzyści dla pacjentów - przekonuje dyrektor dolnośląskiego oddziału NFZ:

Najmłodszy lekarz, który wystawił e-skierowanie ma 25 lat, a najstarszy 90. Najwięcej e-skierowań wystawiają lekarze w grupie wiekowej 51-60 lat. Widać, że lekarze już przekonali się do elektronicznej dokumentacji, bo to ułatwienie nie tylko dla pacjentów, ale także dla medyków - dodaje szef dolnośląskiego NFZ:

E-skierowania wystawiane są już w ponad 2. tys. placówek w całej Polsce. Zaletą e-skierowania jest możliwość uzyskania go w trakcie e-wizyty, a następnie zapisania się na badania bez wychodzenia z domu. Wystarczy skontaktować się z poradnią telefonicznie i podać 4-cyfrowy kod i swój nr PESEL. W przypadku e-skierowania nie obowiązuje 14-dniowy termin na dostarczenie dokumentu do placówki, e-skierowanie jest jej udostępnione w systemie informatycznym. Jedynie jeżeli placówka nie jest jeszcze podłączona do systemu e-zdrowie (P1) musimy jej dostarczyć wydruk informacyjny e-skierowania z odręcznym podpisem lekarza, który je wystawił. 8 stycznia 2021 roku e-skierowania w Polsce będą już obowiązkowe dla większości usług medycznych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama