Lubin: Ruszają studia na kierunkach górnictwo i geologia

Andrzej Andrzejewski, GN | Utworzono: 2020-08-06 14:46 | Zmodyfikowano: 2020-08-06 14:47
A|A|A

fot. archiwum Radia Wrocław

Od nowego roku akademickiego ruszają studia dualne na kierunkach górnictwo i geologia. Współpraca KGHM z Uczelnią pozwoli dostosować obecny program nauczania do obecnych wymogów na rynku pracy. Co to oznacza dla studentów - o tym Arleta Chorąży, Dyrektor Departamentu Efektywności Zawodowej Pracowników w KGHM:

- Aby podstawy programowe były jak najbardziej aktualne, żeby zasilać uczelnie w wysoko wykwalifikowaną kadrą techniczną, która pozwoli prowadzić zajęcia w jak najbardziej praktyczny sposób, aby studenci już na etapie kształcenia pozyskiwali te kompetencje, które są kluczowe dla przyszłego pracodawcy - Arleta Chorąży.

Na czym będzie polegała współpraca, o tym rektor Uczelni Jana Wyżykowskiego w Lubinie dr Tadeusz Kierzyk:

 - Wspólne ustalanie programów, wspólne ustalanie kadry, która będzie prowadzić. Oczywiście praktyki w ramach ciągu technologicznego Polskiej Miedzi i współfinansowanie tych studiów przez Polską Miedź.

Uczelnia ma nadzieje, że ta współpraca uatrakcyjni program nauczania i dzięki temu pojawi się więcej chętnych na te kierunki. A KGHM nie ukrywa, że takie współprace z uczelniami są dla nich w pewien sposób działaniami prewencyjnymi, bo zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników w tej branży jest cały czas.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama