Zdrowie Bohaterom w Szklarskiej Porębie

RW, WK | Utworzono: 2020-10-01 14:53
A|A|A

fot. mat.prasowe

Turnusami w Uzdrowisku Cieplice Zdrój i Hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie, Stowarzyszenie Odra-Niemen, Stowarzyszenie Inicjatywa Historyczna oraz Polska Grupa Uzdrowisk kontynuują projekt „ZDROWIE Bohaterom”, w ramach którego blisko 150 kombatantów skorzystało, bądź właśnie korzysta z bezpłatnych, uzdrowiskowych turnusów leczniczo-rehabilitacyjnych. Celem projektu, poza poprawą zdrowia kombatantów, jest czerpanie od nich wiedzy, mądrości i doświadczenia.

Projekt rozpoczął się w Polanicy Zdrój. Kolejne edycje w jego ramach przeprowadzone zostały
w uzdrowiskach Polskiej Grupy Uzdrowisk: w Świeradowie Zdrój i Połczynie Zdrój. Obecnie kombatanci przebywają na turnusie w Uzdrowisku Cieplice Zdrój i w Hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie.

 - Bohaterowie, którzy walczyli o wolność Polski zasługują na naszą pomoc i wsparcie. Dlatego w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie zaoferowaliśmy im najlepsze warunki do odpoczynku i rehabilitacji – mówi Łukasz Ciołek Prezes Zarządu Interferie S.A.

Wśród imprez towarzyszących turnusom dla kombatantów nie zabrakło, prelekcji i filmów z udziałem naszych bohaterów. Zakończeniem obecnego turnusu jest spotkanie pt. Drogi do Wolności, które odbywa się w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze.

 - W pięknej scenerii Teatru, wespół z zaproszonymi gośćmi podziękujemy naszym kombatantom za wolność i poświęcenie dla naszej ojczyzny. Formą tego podziękowania jest właśnie wsparcie ich zdrowia poprzez lecznictwo i rehabilitację uzdrowiskową. Wiemy, że pobyt u stóp Karkonoszy pozwoli naszym bohaterom poprawić kondycję całego organizmu, pozbyć się dolegliwości zdrowotnych,
a przede wszystkim godnie wypocząć - mówi Roman Kulczycki, Prezes Zarządu Uzdrowiska Cieplice Sp. z o.o. - GRUPA PGU.

Kolejna już edycja projektu jest także ważnym wydarzeniem dla Jeleniej Góry, której istotnym miejscem są Cieplice Zdrój.

 - Mam niezwykłą satysfakcję, że mogę uczestniczyć w tak ważnym przedsięwzięciu, jakim dla naszej społeczności jest projekt „Zdrowie Bohaterom”. Mieszkańcy Dolnego Śląska, gdzie społeczność kombatancka jest tak liczna, wiedzą najlepiej, że dbałość o kondycję osób zasłużonych dla odzyskania niepodległości jest dla nas moralnym obowiązkiem – mówi Jerzy Łużniak, Prezydent Jeleniej Góry.

Projekt wspierają KGHM Polska Miedź SA, Fundacja ORLEN oraz ORLEN Deutschland. Kampania realizowana jest w ramach ogólnopolskiego projektu Niepodległa, którego koordynatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt objęty jest także patronatem Instytutu Pamięci Narodowej oraz Wojewody Dolnośląskiego.


Szczegóły kampanii dostępne są na stronie www.zdrowie-bohaterom.pl oraz na stronie projektu w sieci społecznościowej Facebook https://www.facebook.com/Zdrowiebohaterom.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama