Perły, cuda, sny, historia i Histeria (ROZMOWY z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-10-14 22:00 | Zmodyfikowano: 2020-10-14 20:17
A|A|A

DAB+wtorek od 16:00 i w środę od 9:00, zdjęcia z mat. pras.

'anderSEN O TEATRZE' to najbliższa premiera Wrocławskiego Teatru Lalek. Spektakl online, zrealizowany przez duet SKUTR (Martin Kukučka i Lukáš Trpišovský). 7 baśni pana Hansa Christiana, w obsadzie także współautor muzyki Grzegorz Mazoń, nasz gość.

Joanna Lewicka, pracująca w Polsce i Niemczech reżyserka, którą poznaliśmy dzięki kilku projektom przygotowanym już we Wrocławiu. Tym razem: 'Macocha ojczyzna, czyli moja skradziona matka', przygotowana wraz z Wicki Kalaitzi, oparta na prawdziwej historii dziewczynki - emigrantki z dotkniętej wojną domową Grecji do Europy Środkowo-Wschodniej, również do wrocławskiego domu dziecka. Premiera w Sali Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego już w piątek.

Roberto Skolmowski i Found Sounds Festival. W kolejny weekend w Piekarni zabrzmią znów dźwięki odnalezione, m.in. kompozycje Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego czy Louisa Lewandowskiego. Perełki. No i pełna wersja opery Karola Lipińskiego 'Kłótnia przez zakład'. Cud, że jest.

Izabela Janiszewska, jeden z absolutnie najciekawszych debiutów literackich tego roku, naszym zdaniem - murowana kandydatka do finałowych nominacji Nagrody Wielkiego Kalibru. Jej dwie powieści - 'Wrzask' i 'Histeria' - trzymają w napięciu, ale i poruszają ważne społeczne sprawy. Lecz przede wszystkim są świetnymi kryminałami z nową parą bohaterów: ironicznym komisarzem Brunonem Wilczyńskim oraz zadziorną reporterką Larysą Luboń. Chyłka i Zordon mają poważną konkurencję w tym samym Wydawnictwie Czwarta Strona.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama